İYİ Partili Eryılmaz'dan MHP'li Akçay'a sert tepki

banner297

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay'ın İYİ Parti'ye yönelik ithamlarına ilişkin bir açıklama yaptı. Başkan Eryılmaz, "Teröristleri davul zurnayla dağdan indirenlerin partisiyle ittifak kuranların İYİ Parti'nin adını ağzına alma hakkı bile yoktur" dedi.

Politika 17.01.2022, 10:18
İYİ Partili Eryılmaz'dan MHP'li Akçay'a sert tepki

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, CHP ve İYİ Parti milletvekillerini terör örgütü PKK ile yan yana olmakla itham ederek, eleştirilerde bulunmuştu. 

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay'a sert bir dille yanıt verdi. 

İYİ Partili Eryılmaz açıklamasında, "Sözde 'çözüm' dedikleri ihanet süreciyle PKK'lı vatan haini teröristlerin şehirlerde yuvalaşmasını sağlayan, şehir merkezlerini hendek haline getiren, sokakları ve caddelerin cephanelik olarak kullanılmasına göz yuman, teröristleri davul zurnayla dağdan indirenler AK Parti'nin bizahiti yöneticileridir. İhanet sürecinde teröristler için çadır mahkemeleri kurulmuş, bu mahkemelerde yargılamalar yapılmış, eli kanlı teröristler salıverilmiştir. MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay bunları unutmuş olacak ki, Türkiye'nin en büyük meslek odalarından biri olan Türk Tabipler Birliği Başkanı ile yapılan basın toplantısı üzerinden İYİ Parti'nin vatansever milletvekillerini asılsız suçlamalar ve karalayıcı bir üslupla hedef almıştır. MHP'li Akçay'a Türkiye'de yaşananları unutmaması ve İYİ Parti'nin adını bir daha ağzına almaması için kendisinin B12 vitamini kullanarak unutkanlığına son vermesini öneriyorum" dedi.

Yorumlar (2)
Hamza Halit 4 ay önce
sen sus hırsız haso herkes senin nasıl zengin olduğunu biliyor külüstürün olup da bugün son model arabayla gezdiğini biliyor
Kemosabe 4 ay önce
Doğrular bunların neden zoruna gidiyor sormak lazım !!!
20
açık