banner299

banner298

İYİ Partili Akan'dan Akşener'e destek açıklaması

banner297

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener grup toplantısında Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem önerisini açıkladı. İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan, "Tehditlere, baskılara boyun eğmeden Genel Başkanımız Meral Akşener'in önderliğinde aydınlık yarınlar için çalışmaya devam edeceğiz" dedi. 

Politika 26.05.2021, 17:14
İYİ Partili Akan'dan Akşener'e destek açıklaması
banner388

İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan, İYİ Parti lideri Meral Akşener'in bugün partisinin grup toplantısında açıkladığı Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem ile Türkiye'nin yeniden güçlü bir hukuk devleti halini alacağını söyledi. 

İYİ Partili Akan, "Genel Başkanımız sayın Meral Akşener, halkımızın da büyük bir umutla beklediği güçlendirilmiş parlamenter sistem önerimizi bugün grup toplantımızda açıkladı. Önerimizin içerisinde Cumhurbaşkanı'nın yeniden tarafsız olması, çoğulcu demokrasi, katılımcı yönetim ve güçlü meclis temeli, kuvvetler ayrılığı ve güçlü denetimin yeniden sağlanması, TBMM'nin bütçede denetimde etkin hale getirilmesi, Sayıştay'ın denetiminin artması, hukukun üstünlüğü ve bağımsız yargıya darbe vuran her gücün ortadan kaldırılması, HSK üyelerinin bir kez seçilmesi ve görev sürelerinin 5 yıl olması, devlette liyakat kriteri, torpilin ortadan kaldırılması, kurum dışından rektör atamasının sona ermesi, Devlet Liyakat Kurulu'nun oluşturulması, insan hak ve özgürlüklerinin korunması, STK'ların güçlendirilmesi, kadın haklarının güvence altına alınması, sanata ve sanatçıya önemin artması, çevre haklarının korunması, basın özgürlüğü, seçim barajının yüzde 5'e indirilmesi maddeleri yer alıyor. Partimizin çerçevesini çizdiği Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem ile birlikte Türkiye yeniden Avrupa Birliği standartlarına gelecek; genç, yaşlı, öğrenci, işçi, çiftçi, öğretmen, esnaf rahat bir nefes alacak" dedi. 

İYİ Partili Akan, "Genel Başkanımız Meral Akşener ve Genel Merkez yöneticilerimize yönelik Rize'de büyük bir provakasyonla karşı karşıya kaldık. Bugün bu provakasyonun meşrulaştırılması hepimizi derinden yaraladı. Herkes bilmelidir ki, 28 Şubat'ın cesur ismi Genel Başkanımız Meral Akşener'in öncülüğünde aydınlık bir Türkiye için başlattığımız bu iyilik yürüyüşünde hiçbir tehdide, baskıya boyun eğmeyeceğiz. Devlet anamız sayın Meral Akşener'le birlikte inandığımız yolda yürümeye ve Türkiye'ye nefes aldırmak için politikalar üretmeye devam edeceğiz. Hiçbir parmak sallama, hiçbir hedef gösterme, hiçbir korkutma bizi yolumuzdan döndüremeyecek" diye konuştu.

Yorumlar (0)
28
açık