İYİ Parti Manisa’dan AK Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan hakkında suç duyurusu

banner297

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan, Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Çelik, İl Gençlik Kolları Başkanı Bülent Can Sayal, Yönetim Kurulu Üyeleri ve parti avukatları Adliye’ye giderek, “İYİ Parti’yi FETÖ kurdurttu” ifadesi nedeniyle AK Parti Meclis Grup Başkanvekili Cahit Özkan hakkında suç duyurusunda bulundu.

Politika 02.09.2021, 15:01
İYİ Parti Manisa’dan AK Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan hakkında suç duyurusu

Manisa Adliyesi’nde açıklama yapan İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, “AKP Meclis Grup Başkanvekili Cahit Özkan’ın yakın zamanlarda sosyal medya üzerinden, televizyon canlı yayınlarında ve bazı platformlarda partimize, üyelerimize Genel Başkanımıza ve İYİ Parti’ye gönül vermiş seçmenimize FETÖ Terör Örgütü yakıştırması yapmıştır. Bununla ilgili bugün biz İYİ’ler olarak Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunacağız. Biz FETÖ’cünin kim olduğunu biliriz. Biz bu memlekette ordumuza, şerefli Türk ordusuna kumpas kuranların avukatı olan Cahit Özkan’ı iyi tanırız” dedi.

Özkan hakkındaki suçlamalarının belgesi ve ispatlı olduğunu söyleyen Eryılmaz, “İYİ Parti FETÖ’nün siyasi ayağının araştırılması için meclise çeşitli zamanlarda önergeler vermiştir. Maalesef bu siyasi iktidarın oylarıyla reddedilmiştir. FETÖ’nün çaycısını buldular, FETÖ’nün kamudaki ayağını buldular ama Türk Milleti adına FETÖ’nün siyasi ayağını bulamadılar. Biz siyasi ayağının kim olduğunu iyi biliriz. İstanbul İl Başkanımız hakkında Ümit Özdağ denen beyefendinin biliyorsunuz. Canlı yayınlarda FETÖ iftirası vardı. İstanbul Başsavcılığı bununla ilgili kavuşturmaya gerek olmadığına dair kararını vermiştir. Sayın Genel Başkanımızla ilgili, Genel Başkanımızın bizzat 4-5 sene ki yaptığı itirazlara ve başvurulara rağmen bir dosya olduğu söylenmekte, bununla ilgili gizlilik kararı vardır. Bizimle ilgili bir suçlamanız varsa gidersiniz suç duyurusunda bulunursunuz biz de ifademizi veririz. Sayın Genel Başkanımın da ifade ettiği gibi bize Terör örgütüyle itham edenler, şerefiniz varsa şerefliyseniz, şerefsiz şerefsiz dolaşacağınıza getirin bilgileri belgeleri Türkiye Cumhuriyeti’nin Adalet Sarayları burada, Adaletin Mülkü burada ne bilginiz, ne belgeniz varsa gelin. Sayın Cahit Özkan sen ve senin gibiler gelin buraya, söyleyeceğiniz ne varsa biz yargı önünde hesapta veririz. Ama günü geldiğinde yaptığınız kumpaslarda Türkiye Cumhuriyeti’ni getirdiğiniz bu uçurumdan 2016 yılında yaşanan hain darbe girişiminde sizin sorumluluğunuzu, o günün FETÖ’cü General kardeşlerinizle yaptığınız, o günün FETÖ’nün imamlarının kardeşlerini Bakan yaptığınızı bu ülke biliyor, bu millet biliyor. Biz Milletin derdiyle dertleneceğiz” diye konuştu.

Yorumlar (1)
Başkalarına yaparken iyiydi... 12 ay önce
Dün bir Tv programında bir akp li konuşuyor, 'İmamoğluna ya istanbul seni alacak ya sen istanbulu dendi, biz bizanslımıyız?' Programa bağlanabilsem soracaktım; siz yıllaaarrrrdır % 50 ye aynı muameleyi yaparken aklın neredeydi?? diye...
27
açık