banner299

banner298

İYİ Parti'li Eryılmaz'dan 'Andımız' çıkışı

banner297

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, okullarda Öğrenci Andı’nın okunmaması kararına tepki göstererek, “Andımız’dan kim neden rahatsız oluyor. ‘Türk’üm, doğruyum, çalışkanım’ demek kimi rahatsız ediyor. İktidarın bu konulardaki sicili zaten kabarık, peki ya bu sözde milliyetçi geçinen iktidarın koltuk değneği partiden neden bir ses çıkmıyor. Kendilerine oy veren kesime de mi saygıları yok” dedi. 

Politika 17.03.2021, 10:29
İYİ Parti'li Eryılmaz'dan 'Andımız' çıkışı
banner388

Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulunun Danıştay 8. Dairesi’nin ‘Öğrenci Andı’nı kaldıran Milli Eğitim Bakanlığı yönetmeliğini iptal eden kararını bozarak okullarda ‘Öğrenci Andı’ okunamamasına karar verildi. 
Türk Eğitim-Sen, düzenlemenin iptali istemiyle Danıştay’a dava açmıştı. Danıştay 8. Dairesi, Öğrenci Andı’nı kaldıran yönetmelik hükmünü iptal ederken andımız yeniden okunmaya başlanmamış MEB yürütmenin durdurulmasını istemişti. İki yıla yakın bir zamandır Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu gündeminde bulunan dosya, geçen ay karara bağlandı. Öğrenci Andı’nın okunmasını yürürlükten kaldıran yönetmeliğin iptaline karar veren Danıştay 8. Dairesi’nin kararı bozuldu. Bu kararla okullarda artık andımız okutulmayacak. 

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, “Bizim yıkım süreci olarak gördüğümüz çözüm süreci bitti ama arkasındaki artıkları hala bitmedi. O dönemin eseri olan okullarımızda Öğrenci Andı’nın okutulmaması kararı her türlü çabaya rağmen sonuçsuz kaldı. Devletimizin kurumu olan Milli Eğitim Bakanlığının eliyle adeta milli benliğimize ihanet edildi. Bu konularda İktidarın sicili zaten kabarık, peki ya bu sözde milliyetçi geçinen iktidarın koltuk değneği partiden neden bir ses çıkmıyor. Kendilerine oy veren kesime de mi saygıları yok. Daha düne kadar Sayın Bahçeli ‘Erdoğan'ın evinin önünde Andımız'ı okutmazsam namerdim’ diyordu şimdi ne oldu, ne değişti de sesi çıkmıyor? Bu parti Meclise getirdiğimiz araştırma önergesine bile çekimser kaldılar. ‘Türküm, doğruyum, çalışkanım’ demek kimi rahatsız ediyor. Neyden rahatsız oluyorsunuz! Milli benliğimizin kılcal damarlarıyla oynanmasına İYİ Parti olarak bu zamana kadar izin vermedik bundan sonra da izin vermeyeceğiz. Buradan çağrımızdır; alınan bu karardan bir an önce dönülsün” diye konuştu.

Yorumlar (1)
manisalı 1 ay önce
hasancım maalesef seni ciddiye alamıyorum.
23
açık