banner299

banner298

Eryılmaz’dan Düzce Akçakoca Müftüsü'ne tepki

banner297

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, Selanik göçmenlerinin yüzde 90’ına sebetayist diyen Düzce Akçakoca Müftüsü Şaban Soytekinoğlu’nu kınadı.

Politika 23.05.2021, 13:32
Eryılmaz’dan Düzce Akçakoca Müftüsü'ne tepki
banner388

Düzce Akçakoca Müftüsü Şaban Soytekinoğlu, bayram izninde geldiği Sakarya Karasu’daki Kabakoz İsmail Sadi Camii’nde cuma namazı kıldırdı. Müftü Soytekinoğlu’nun vaazında Selanik göçmenleriyle ilgili olarak, "Yüzde 90’ı Selanik göçmeni ve sabetayist. Ne demek sabetayist? Müslümanlığa girmiş gözüken Yahudiler. Aslında Müslüman değil" ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, Müftü Soytekinlioğlu’na Selanik göçmenlerine yönelik sarf ettiği sözler sebebiyle sert tepki gösterdi. Eryılmaz, “Sevgi, hoşgörü, birlik ve beraberlik dini olan İslam’ı anlatacak olan bir müftünün göçmen kardeşlerimizi ayrıştırıp, haddini bilmez sözlerini kınıyorum. Kendisine bu aymazlığı yapabilecek cesareti verenler toplum nezdinde zaten bilinmektedir. Mübadele ile gelmiş göçmenlerimiz, bizim yıllarca uç beyliğimizi yapmış, bedeller ödemiş kalbi vatan aşkıyla dolu insanlarımızdır. Müftünün Selanik göçmenleri derken aslında neyi ima ettiği de çok açıktır. Oturduğu makamı Atatürk’e borçlu olan kendini bilmez sözde müftü, yargı önünde hesap vermelidir. Oturduğu makama yakışmayan bu şahsın derhal görevinden el çektirilmesi gerekmektedir” dedi.

Yorumlar (0)
19
kapalı