Eryılmaz: "Çay atacağınıza, su atacak uçak filosu kursaydınız"

banner297

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın orman yangınlarının devam ettiği Muğla ziyaretinde vatandaşlara otobüs üzerinden çay dağıtmasına tepki göstererek, “Çay atacağınıza su atacak uçak filosu kursaydınız ciğerlerimiz böyle yanmazdı" dedi.

Politika 02.08.2021, 12:18 02.08.2021, 12:20
Eryılmaz: "Çay atacağınıza, su atacak uçak filosu kursaydınız"

İYİ Partili Hasan Eryılmaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın orman yangınlarının devam ettiği Muğla ziyaretinde vatandaşlara otobüs üzerinden çay dağıtmasını değerlendirdi. Yaklaşık 5 gündür Türkiye’nin çeşitli noktalarında devam eden orman yangınlarında hayatını kaybeden orman işçileri ve vatandaşlara Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileyerek sözlerine başlayan Eryılmaz, “Bugün ciğerlerimiz dediğimiz ormanlarımız gözümüzün önünde yanıyor. Özellikle orman işçilerimizin ve sivil toplum kuruluşlarının olağanüstü mücadelesini yürekten kutluyorum. Kendilerine sunulan imkanlar dahilinde yangınları söndürebilmek için canla başla mücadele ediyorlar. Allah onlardan bir kez daha razı olsun. Bir yanda sahada gece gündüz durmadan yangınlarla mücadele eden orman işçilerimiz varken, diğer yanda ise Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener’in de dediği gibi ‘Beceriksizlikte bir dünya markası olan Tarım Bakanı’nın ciddiyetsiz yönetim anlayışı sebebiyle yangınların önüne bir türlü geçemiyoruz. Binlerce hektar ormanımız gözlerimizin önünde yok oluyor. Tabi sadece ciğerlerimiz değil, içerisinde yaşayan canlılar da ya ölüyor ya da evlerini terk etmek zorunda kalıyor. Orman yangınlarını doğal afet gibi göstermeye çalışıp, beceriksizliklerini saklamaya çalışanlar millete bunun hesabını vermelidir. Yıllardır iktidarda olmakla övünen AK Parti, keşke bu zaman diliminde 5’li çetenin cebini doldurmak için yapılan; geçiş garantili yollar, köprüler, hasta garantili hastaneler, 1 milyon 317 bin kişilik yolcu garantisi verilen ancak sadece 61 yolcunun kullandığı Kütahya Havalimanı gibi projeler yerine, buralara harcanan paranın 10’da 1’i ile bir yangın söndürme uçak filosu kursaydı bugün bu felaketi yaşamıyor olurduk. Tamamen kamu kaynaklarıyla hayata geçirilebilecek projeler, maalesef 5 müteahhite peşkeş çekildi ve çekilmeye devam ediliyor” dedi.

Eryılmaz, “Sayın Erdoğan, vatandaşa çay atacağınıza su atacak uçak filosu kursaydınız ciğerlerimiz böyle yanmazdı. Kimse kusura bakmasın. Uçakların maliyetini bahane göstererek işin içinden çıkmaya çalışanlar, Marmaris Okluk Koyu’nda yüzlerce ağacı kestirerek, hazineden milyonlarca lira aktararak yüzlerce odalık dinlenme sarayı yaptırabiliyor. ‘İtibardan tasarruf olmaz anlayışı’ maalesef daha çok asıl ihtiyaçlarımızı ötelemeye devam ettirecektir” diye konuştu.

Yorumlar (0)