Erdoğan Hakkında Suç Duyurusunda Bulunacak

CHP'li Biçer: Cumhurbaşkanı hakkında cinsiyet ayrımcılığından suç duyurusunda bulunacağım

POLİTİKA 18.10.2016, 14:22
Erdoğan Hakkında Suç Duyurusunda Bulunacak
CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı Trabzon Havalimanı'nda yaptığı konuşmasındaki "Bir adam gibi ölmek var, bir madam gibi ölmek var" sözüyle cinsiyet ayrımcılığı ve ırkçılık yaptığı iddiasıyla kınadığını belirtip, hakkında suç duyurusunda bulunacağını söyledi.
Türk Kadınlar Birliği Manisa Şubesi'nin toplantısında konuşan Tur Yıldız Biçer, Türkiye'nin bulunduğu coğrafya üzerinde kadın olmanın çok zor olduğunun altını çizdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Trabzon Havalimanı'nda halka yaptığı konuşmada, "Bir adam gibi ölmek var, bir madam gibi ölmek var" sözlerini eleştiren Milletvekili Biçer, "Kendisini bu söylemlerinden dolayı bir kez daha kınıyorum. Ama yalnızca kınamak ile kalmayacağım. Cumhurbaşkanı hakkında cinsiyet ayrımcılığı yaptığı için toplumdaki nefret söylemini geliştirdiğinden dolayı, kadınları hem cins olarak hem de 'madam' diyerek ırk ayrımı yaptığından dolayı kendisi ile ilgili bir suç duyurusunda bulunacağım" dedi.
CHP'li Biçer, suç duyurusu konusunda avukatlarının gerekli işlemleri başlattığını ve önümüzdeki iki gün içerisinde ya Ankara'da ya da Manisa Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunacağını söyledi.
Yorumlar (2)
tolga 4 yıl önce
Afferin sana.memleket için büyük hizmet yaptığın.yahu bu vatandaş sizleri seçerken ne hayalleri vardı be.
Hadi ordan 4 yıl önce
Sizin üst akıllarınızdan biri olan ABD de ten renkleri siyah diye bir sürü insan haksız yere öldürülürken niye ABDyi kınayamadınız,kafirler yapınca haklı,benim reisi cumhurum SAYIN TAYYİB ERDOĞAN söyleyince haksız öylemi?öleceksen adam gibi öl demiş ne var bunda madam?RABBİM bu ülkeyi sizin gibi din düşmanlarından muhafaza buyursun,ülke savaşa giriyor sizin derdiniz ne hey gidi CEHAPE ey,
19
parçalı bulutlu