BU PAYLAŞIMA TEPKİ YAĞDI 

A Haber, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in yüzünün, photoshop yöntemiyle elinde silah olan bir teröriste montajlayarak paylaştı.  A Haber gelen tepkiler üzerine yapılan paylaşımı sildi ancak CHP’den ve Özgür Özel’den söz konusu habere büyük tepki gösterildi.  

POLİTİKA 27.09.2020, 12:21 27.09.2020, 17:23
BU PAYLAŞIMA TEPKİ YAĞDI 

2014'te düzenlenen eylemlere ilişkin soruşturma kapsamında aralarında HDP’nin önde gelen isimlerinin de yer aldığı 82 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.
Operasyonun hukuksuz olduğu savunulurken, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel dün yaptığı açıklamada operasyondaki amacın kötü giden ekonomiyi gizlemek olduğunu söyledi.
“Yapılan zulümdür” diyen Özel, “6 yıl önce Erdoğan, cumhurbaşkanı olmadan önce muhalefet kulisinde Sırrı Süreyya Önder ile çay kahve içip şakalaşıyordu. Şimdi ise MHP ile birlikte 6 yıl önceki Sırrı Süreyya’yı yargılamaya kalkıyorlar” ifadelerini kullandı.
A HABER’DEN PHOTOSHOP’LU HABER 
Özgür Özel’in açıklamaları üzerine A Haber, “CHP’li Özgür Özel’den ‘Kobani olayları’ operasyonunda gözaltına alınan HDP’lilere destek” başlıklı bir haber yayımladı. A Haber bu haberiyle Özel'i, "PKK'nın Sözcüsü" diyerek hedef aldı.
Haberde kullanılan görselde ise Özgür Özel’in yüzünün, photoshop yöntemiyle elinde silah olan bir teröriste montajlandığı görüldü. Özel’i hedef alan A Haber’e sosyal medyada tepki gösterildi.
ÖZGÜR ÖZEL'DEN YANIT
Özgür Özel bugün düzenlediği basın toplantısında A Haber’in söz konusu haberine yanıt verdi. Özel açıklamasında, "Bu küstahlığın, hadsizliğin, terbiyesizliğin hesabı kanun önünde sorulur" ifadelerini kullandı.
Özel şöyle konuştu:
“6 yıl sonra nasıl bir aydınlanmaysa, hangi yeni delillerle o dönemin MYK üyesi olmaları bahane edilerek, siyasetçilerin apar topar evlerinden toplanarak bir siyasi operasyona alet edildiğini ifade etmiştik. Yeni delilleri kamuoyunun bilmesinin hakkı olduğunu ifade etmiştik. AKP ve MHP’nin yetkilileri tarafından son derece saldırgan üslupla siyasete alet edilen bu operasyonu eleştiren herkese saldırılıyor. İktidar partisine yakın medya grupları, akıl almaz bir biçimde fotomontaj resimlerle saldırıp, terörle partimizi ve şahsımı ilişkilendirmeye çalışıyorlar. Bu küstahlığın, hadsizliğin, terbiyesizliğin hesabı kanun önünde sorulur. Yapılan işin gazetecilik olmadığı, utanç verici bir iş olduğu ortadadır. Bunun adı gazetecilik değil. Bunun hesabı sorulur. Hepsinin gözünün içine baka baka söylüyorum. Bir kelime eksik konuşmayacağız, bir santim eğilmeyeceğiz, bir adım geri gitmeyeceğiz. Biz bir santim eğilirsek siz Türkiye’ye diz çöktüreceksiniz. Buna izin vermiyoruz. Korkutmak için yaptığınız, sindirmek için yaptığınız her hadsizliğe karşı, size meydan okuyoruz. Cürmünüz kadar yer yakamazsınız. Sarayın muhalefeti sindirmek için psikolojik operasyon aletine dönüştürdüğü medya gruplarından korkmuyoruz.”
PAYLAŞIMI SİLDİLER
Öte yandan, A Haber'in, Özgür Özel ile ilgili yaptığı çirkin paylaşımını daha sonra kaldırdığı görüldü.

Yorumlar (3)
anti provokatör 4 hafta önce
O kıyafeti; pkk/ypg yi yok olmaktan kurtarıp, dokunulmaz yapan, sınırdan geçerlerken askerlere el sallattıran, haburda çadır mahkeme kurup aklattıran, salih müslim gibi teröristleri ankara da resmi törenle ağırlayan, sözde çaputu havalanında barzanileri törenle karşılarken Bayrağımıza eş göndere çeken, Ülkenin çözülme sürecinde Türk Milliyetçilerine 'Kafatasçı, faşist, kan emici vb' hakaretler savuran akp lilere giydirsin büyük ortadoğu projesinin ahaber provokatörü...
Atatürkçü Düşünce Derneği 4 hafta önce
elde silah olmamış
doğrucu davut 4 hafta önce
Gerçek yüzünü göstermiş ama anlayana
15
sisli