05.08.2020, 13:45

MANİSA’DA KORONAVİRÜS İDDİALARINA CEVAP VERECEK BİR YETKİLİ YOK MU? 

Prof. Dr. Sinan Adıyaman, "Manisa’da yoğun bakımda yer kalmamış" açıklamasında bulundu.
Aynı zamanda Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi Başkanı da olan Prof. Dr. Sinan Adıyaman, “Diyarbakır, Urfa, Erzurum, Rize, Mardin, Çanakkale, Zonguldak gibi illerde çok sayıda hasta artışı var. Ankara’da da sıkıntılar var.” dedi.  
Ankara İl Sağlık Müdürlüğü iddialara hemen cevap verdi. Anadolu Ajansı’nın servis ettiği haberde; "Ankara'da hasta patlaması olduğu ve sağlık altyapısının çöktüğü şeklindeki iddialar gerçekle bağdaşmıyor. İlimizde halen pandemi kontrol altındadır." ifadesi kullanıldı. 
Manisa Tabip Odası, şehirde vaka sayısının dört bin civarında olduğunu ve hastanelerde yer bulunmadığını öne sürdü. 
CHP Manisa Milletvekili Başevirgen, Manisa Tabip Odası’nın yaptığı açıklamaya dikkati çekerek benzer açıklamarda bulundu. 
Sokakta, çarşıda, pazarda herkes bu iddiaları konuşuyor. Söylentilere, iddialara kalırsa Manisa’da durum çok kötü!   

Peki gerçekte durum kötü mü? 
Türkiye koronavirüsle tanıştığı andan bugüne Manisa’da tek bir yetkili koronavirüsten bahsetmedi. Sığınılan bahane Sağlık Bakanlığı’nın her gün yayımladığı veriler. 
Son iddialarla ilgili de kimse cevap verebilme cesaretini göstermedi.  
Manisa büyük olduğu kadar küçük bir şehir. Her söylenti anında yayılıyor. Kulaktan kulağa dolaşıyor.
Son haftalarda tüm Türkiye genelinde olduğu gibi Manisa’da da vaka sayısı arttı. Bunu herkes biliyor. Ama durum ne kadar vahim, kimse bilmiyor. Bilenler konuşmuyor. 
O zaman vatandaş iddialara inanmak durumunda. Yani ortaya atılan son iddiaya göre yoğun bakımlarda yer kalmamış! Bu iddiayı çürüten yoksa doğru kabul edilir. 
Ankara Sağlık Müdürü kendi iliyle ilgili ortaya atılan iddialara rahatlıkla cevap verebiliyor da Manisa İl Sağlık Müdürü neden vermesin?   
Aslında gerçek belki de böyle değil. Resmi ağızlardan karşı bir açıklama gelmediği için mevcut iddia doğru sanılıyor. En azından halk nezdinde bu böyle. 
Manisa’da son yıllarda sadece merkezde yapılan iki dev hastane, ilçelere yapılan sağlık tesislerinin başarısını birkaç iddianın gölgelemesi kimseyi rahatsız etmiyor mu? 
Birisi çıkıp da “Yahu kardeşim; Hastanelerimizin kapasitesi mevcut hasta trafiğini karşılayacak düzeydedir. İddialar, söylentilere vatandaşlarımız inanmasın. Manisa’nın sağlık sistemi ayaktadır” demeyi neden akıl edemiyor. 
Diyelim ki iddialar doğru. 
Yine çıkar halk arasındaki bu panik durumu dağıtmak için açıklama yaparsın. Bir şeyler söylersin. 
Tık yok…
E yoksa kusura bakmayın. Herkes duyduğuna inanır haklı olarak…

Yorumlar (8)
Mns 2 ay önce
Vestelde bir patlama olduğu gerçek onlarca kişi her gün pozitif çıkıyor ve karantinaya alınıyor hala bu duruma sessiz kalınıyor sadece üretim devam etsin diye vestele izmir menemen akhisar turgutlu salihli ve bütün köylerden servis var bu yayılımın ne kadar kolay olacağını gösterir sizlerde basın olarak bu konuya daha fazla ilgilenmeniz gerekiyo
Uyuyan güzel 2 ay önce
Cevap verecek bir yetkili bulamazsın sevgili Murat kardeşim. Çünkü yetkililer yalan söyleyerek sorumluluk almaz. Ammaaa bir siyasi çıkar cevap verir mi, verir. Zira siyasilerin sorumluluk alma gibi bir durumları yoktur. O bakımdan cevaplarının da bir hükmü yoktur. Anlayacağın ölen öldüğüyle kalır, kervan yürümeye devam eder. taaaa ki Millet uyanana kadar...
BİROL 2 ay önce
YARABBİ ŞÜKÜR
Hakkı 2 ay önce
Harita ortada, kırmızılar söylüyor durumu. Açıklama yapmaya gerek var mı? Halaylı düğünlere devam, böyle olacağı belliydi.
Milli irade 2 ay önce
Turbun büyüğü heybede.Bekleyin!
hayat her eve sıgar uygulamasında tüm manisa kırmızı. ne desinler manisa da durum vahim deseler hop görevden alınırlar. ne ye gerek aman susayım oturayım koltugumda manisa dan iyi yermi bulurum.gerçeği söylerim hop koltuk kayar. ne me gerek diyen yönetici 2 ay önce
her yer kırmızı MANİSA
2 ay önce
Vestel kadar yan sanayilerde risk altında sonuçta vestele üretim yapıyorlar zorlu ve Erdoğan kazanacak mazlum canından olacak kredi borcu kira derdi geçim derdi çalışmak zorundayız
Manisa aşığı 2 ay önce
Valiliğe o kadar çok yazdım ki valilik cevap vermek yerine sosyal medyadan engelledi. Topyekün karşı çıkılmazsa manisalılar çok ölecek
26
parçalı bulutlu