Zorluklara rağmen ayakta: Deniz 24 yaşında

banner297

Yıl 1997 aylardan Ocak gözünü ayın 14’ün hayata gözlerini açtı. Doktorlar o gün itibari ile ‘Yaşamaz şu an için nefes alması bile mucize’ diye tıbbi tanı koyduğu o Deniz şimdi çeyrek Asra bir yıl kala hayata sıkı sıkı tutunduğunu haykırıyor.

Manisa 17.01.2021, 16:29
Zorluklara rağmen ayakta: Deniz 24 yaşında

Haber: Ahmet Ünsal

Eğitimci öğretmen Nihal Ünsal ve gazeteci Ahmet Ünsal’ın tek çocukları olan Deniz Ünsal, bugüne kadar gelinen engelleri bir bir geçmeyi başardı. Covid-19’un insanları evlere hapsettiği bu süreçte 24. Yaş gününü evlerinde anne-babası aile dostları ile ‘İyi ki doğdu nice yıllara 24. Yaş günün kutlu olsun’ yazılı pastanın üzerindeki mumları alkışlar arasında üfledi. 24. yaş günü süprizini ise kuzeni Senem Ünsal Güngören tarafından geldi.

“HAYATIN ZORLUKLARINA KARŞI AYAKTA” 
    
Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde gerçekleştirilen doğum sırasında anneye verilen anestezinin etkilemesiyle birlikte Sreblal Palsi tanısıyla Deniz dünyaya merhaba dedi. Sevk edildiği Ege Üniversitesi Yeni Doğan Kliniğindeki süreci aşmayı başararak önündeki zorlu yaşam ve onun getirdikleriyle yılmadan mücadele etti. 
Yoğun fizik tedavi, seri ameliyatlar sonrasında Yolunun Marmara Üniversitesi öğretim üyesi Prof.Dr.Selim Yalçın ve Prof.Dr. Nadire Berker ile kesişen mucize tedavi süreci ve yüzme hocası Şule Şenyorutçu Dalyan’ın yüzme dersleri ile ‘Seni yakaladım hiçbir zaman bırakmam’ dediği hayatı yakaladı. Yüzdü birçok Türkiye Şampiyonluğunu getiren madalyalar kazandı. Milli Takım seçmeleri ve kamplarına çağrıldı. Liseyi başarı ile bitirdi. Bugün için 24 yaşına basan Deniz Ünsal, yakalandığı şeker hastalığını hiçe saymayarak yüzmeye ve hayata bağlanmaya devam ediyor.

İŞTE DENİZ’İ HAYATA BAĞLAN O AİLE    

Onun hayata bağlanmasında etken olan teyzesi Nahide Başoğul, kuzeni Göksu Başoğul, eniştesi Kadir Başoğul, Anne annesi Nuran Güleşçi, teyzesi Ayşe Korkut, kuzenler Ömer-Önder Korkut ortak video kanalı ile bağlanarak Deniz’in yeni yaş gününü kutladı. Deniz’in onlara mesajı ise “İyi varsınız iyi ki benim ailemsiniz’ oldu.

Yorumlar (3)
İtfaiyeci Abilerin 2 ay önce
Doğum günün kutlu olsun Deniz, sevdiklerinle beraber nice mutlu senelere inşAllah
İbrahim Elden 1 ay önce
Mutlu yıllar deniz
Erzurum'dan 1 ay önce
Doğum günün kutlu olsun, Deniz.
3
açık