YUNUSEMRE’DE ‘KABLO YOLSUZLUĞU’ TARTIŞMASI

Yunusemre Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili Bülent Mersinli’nin Yunusemre Belediyesi’nde ‘kablo yolsuzluğu’ yapıldığı iddialarına Yunusemre Belediye Meclis Başkanvekili Dilşat Ulaş’tan yanıt geldi.

MANİSA 13.06.2019, 14:26
YUNUSEMRE’DE ‘KABLO YOLSUZLUĞU’ TARTIŞMASI

Yunusemre Belediye Meclisi Haziran Ayı Olağan Toplantısı’nda CHP Grup Başkanvekili Bülent Mersinli tarafından, Yunusemre Belediyesi’nde ‘kablo yolsuzluğu’ yapıldığı iddiaları üzerine yazılı bir soru önergesi sunulmuştu. Yunusemre Belediye Meclis Başkanvekili Dilşat Ulaş, iddialara yanıt verdi.
Ulaş açıklamasında, “Bazı yazılı ve görsel haber kaynaklarında yer alan CHP Yunusemre İlçe Başkanı Bülent Mersinli’nin ‘Yunusemre Belediyesi’nde sözde kablo yolsuzluğu yapıldı’ şeklindeki basın açıklaması ve ‘Meclis toplantısı esnasında AK Parti grubunca linçe uğramaktan zor kurtulduk’ iddiası karşısında kamuoyunu bilgilendirme gereği doğmuştur” dedi.
 
“DELİL VARSA SAVCILIK ORADA”
 
Mayıs ayı Meclis Toplantısı’nda aynı konuyla ilgili İYİ Parti tarafından soru önergesi verildiği ve gereken cevabın da idare tarafından iletildiğini kaydetti.
Mersinli’nin iddia ettiği gibi elinde belge olması durumunda Cumhuriyet Savcılığı’na başvurmamasının da dikkat çekici olduğunu vurgulayan Ulaş, açıklamasını şu sözlerle sürdürdü: “Delillerle desteklenmediği halde basın açıklaması yapılarak yargı süreci bile olmayan konu hakkında kişiler hedef gösterilmiş, CHP İlçe başkanınca var olduğu iddia edilen deliller de Yunusemre Belediyesi’ne sunulmamıştır. Ellerinde deliller bulunduğunu iddia eden Mersinli yargı sürecinin başlatılmasını isterken, neden vatandaşlık görevi ve hakkı olarak elinde olduğunu iddia ettiği belgelerle savcılık makamına başvurmadığı garipsediğimiz bir durumdur.”
 
“KİMSE SİYASİ HESAPLARINI BELEDİYE ÜZERİNDEN YAPMASIN”
 
Ulaş sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Yarın bir gün bir başka meclis üyesi, çalındı diye iddia edilen kabloları ‘bir duyuma göre’ Bülent Mersinli almış derse ve meclise soru önergesi verirse, daha sonra da soruşturma tamamlanmadan basın açıklaması yaparsa ne hissedersiniz? Bunu merak ediyoruz. Müddei iddiasını ispat etmekle yükümlüdür. Burası belediye ve belediye meclisidir. Bir kamusal kurumdur. Bülent Mersinli’nin at oynatacağı ya da bazı meclis üyelerinin hezeyanlarını sergileyeceği bir arena değildir. Buna niyetlenen varsa kahramanlık gösterisi yaparak siyasi gelecek hesaplarını kurum üzerinden yapmalarına ve bu hizmet kurumunu yıpratmalarına asla müsaade edilmeyecektir.Hesaplarını ona göre yapmaları kendi yararlarına olacaktır.”
 
NE OLMUŞTU?

Bülent Mersinli, Yunusemre Belediyesi'nde 'kablo yolsuzluğu' yapıldığını söyleyerek, ‘Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi ile akrabalık bağı bulunan bir ismin Elektrik Öğretmeni olmasına rağmen elektrik mühendisi kadrosuyla görev yaptığı birim üzerinden belediyeyi 6,5 milyon liralık zarara uğrattığı iddialarına dikkat çekerek, bu iddiaların gerçekliğinin saptanabilmesi için müfettişlerce herhangi bir soruşturma açılmadığı ve olayın savcılığa intikal ettirilmediğini’ dile getirmişti. Mersinli ayrıca, resmi makamların talebi üzerine belgeleri paylaşabileceklerini ifade etmişti.

Yorumlar (2)
nasıl yani 1 yıl önce
yunusemre belediyesi hep ahbap çavuş ilişkisi, bu bir aile sırrı ifşa edenler kahrolsun. gereğini yapsın çerçigiller...
1 yıl önce
akp nin olduğu bir yerde işlerin; Normal, Hukuk, Adalet, Eşitlik, Ahlak, Etik bir şekilde yapıldığını söyleyemez.
13
açık