YUNTDAĞI'NI TANITMAK İÇİN ÇALIŞACAKLAR

Manisa Yuntdağı Köyleri Yardımlaşma Dayanışma Kalkınma Kültür Turizm Ve Spor Derneği (YUNT-KÖY-DER), doğal güzellikleriyle saklı bir cennet olan Yuntdağı’nı tanıtmak için çalışacak. Başkan Seyit Ali Şenli, özellikle turizmi Yuntdağı’nda daha çok canlandırıp, vatandaşların daha çok tercih edebileceği alanların oluşturulmasına katkısağlayacaklarını söyledi. Şenli, Yuntdağında 67 mahallenin bulunduğunu, Manisa genelinde de 125 bin civarında Yuntdağlı olduğunu belirtti.

MANİSA 04.08.2020, 16:36 04.08.2020, 16:38
YUNTDAĞI'NI TANITMAK İÇİN ÇALIŞACAKLAR

Yundağı’nın doğal güzellikleriyle saklı bir cennet olduğunu, tanıtım konusunda çalışmalar yapılması gerektiğini ifade eden Seyit Ali Şenli, “Derneğimiz 2017 yılında kuruldu. Hedefimiz Yuntdağını tanıtabilmek, sosyal ve ekonomik olarak kalkınmayı sağlayabilmek ve oradaki insanları ticarete yönlendirmek. Yuntdağı olarak çok güzel bir yere sahibiz. Bu yüzden turizm açısından canlandırmak istiyoruz. Bunun için ilerleyen zamanlarda tanıtmak adına festival düzenlemeyi düşünüyoruz. Bizim orada zeytin festivali var. Yuntdağı’nın doğu tarafında Çaltepe, Gökbel, Kalemli, Karayenice, Halıtlı ve Sarma köylerinde ağırlıklı olarak zeytin var.  Zeytin festivallerini devam ettireceğiz. Bunun dışında Antep Fıstığı var. Antep Fıstığı festivali yapabiliriz. Osmancalı’da çilek üretiliyor. Çilek festivali olabilir. Nasıl Sancaklı İğdecik ve Sancaklı Bozköy’de yetiştirilen kiraz yurt dışına ihraç ediliyorsa bizde köylerimizde ürettiğimiz ürünleri tanıtıp yurt dışına ihraç etmeliyiz. Yani vatandaşların buraları görmelerini gezmelerini sağlamaya çalışacağız. Festivaller kadar, sosyo ekonomik gelişmeye ve turizm ve kültür olarak tanıtılmasına katkı sağlayacak etkinlikle planlıyoruz” dedi. 


Yuntdağı’nı yurtiçi ve yurt dışında tanıtmak istediklerinin altını çizen Şenli, “Buraya gelen yabancı insanlara tanıtmayı planlıyoruz. Başka planlarımızda var. Örneğin bisiklet turları düzenlemeyi düşünüyoruz. Daha sonra gezi turları düzenleyip Yuntdağı’nın güzelliklerini göstermek amacımız. Yuntdağı’mızda 67 tane mahallemiz var. Manisa genelinde ise 125 bin civarında Yuntdağlı var. Derdimiz Yuntdağı için iki tuğlada biz koyalım” diye konuştu.


Manisa Haberleri, Manisa, Haber, Bel, Wikipedia, Haberler, Manisahaber,

Yorumlar (1)
Bülent Gürcan 2 ay önce
Başkanım köyümün tanıtımı için güzel olmuş teşekkürler
32
parçalı az bulutlu