banner299

banner298

YAZ SICAKLARI GELİYOR

banner297

Manisa'da hafta sonu hava sıcaklıklarının 32 dereceye yükselmesi bekleniyor.

Manisa 26.04.2021, 10:22
YAZ SICAKLARI GELİYOR
banner388

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; yurdun kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, İç Anadolu, Akdeniz'in iç kesimleri, Karadeniz, Doğu Anadolu ve Adıyaman çevreleri ile sabah saatlerinde Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Kütahya, Uşak ve Afyonkarahisar, akşam ve gece saatlerinde Osmaniye ve Hatay çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Güneydoğu Anadolu bölge geneli ile Doğu Anadolu'nun güney ve doğusunda toz taşınımı bekleniyor.
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı iç bölgelerde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde değişmeyecek, güney ve doğu bölgelerde mevsim normallerinin üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredecek. Rüzgarın, ülkenin batısında kuzey ve kuzeydoğu, doğusunda güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette; Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda kuvvetli (40-60 km/sa) ve zaman zaman kısa süreli fırtına (60-90 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

HAFTA SONUNA DİKKAT!

Meteoroloji tahminlerine göre Cuma günü Manisa'da sıcaklık 30 dereceyi görecek. Diğer kaynaklara göre ise hafta sonunda Manisa'da en yüksek sıcaklık 32 derecelere çıkacak.  Nisan'ın son günleri Mayıs'ın ilk haftalarında henüz yaz gelmeden yaz sıcakları etkisini gösterecek.

Manisa için 5 günlük tahmin;

Yorumlar (0)
26
açık