banner299

banner298

Valilikten çay ocağını fırlatan esnafla ilgili açıklama

banner297

Manisa’da çay ocağı işleten esnaf Ufuk Üçkan, destekleri yetersiz bularak, “Bir tek yardım yok, lanet olsun böyle adalete” sözleriyle tepki göstererek, çay kazanını dükkanın önüne fırlattı. O anları sosyal medyada paylaşan esnaf gündem oldu. Manisa Valiliğinden konuya ilişkin açıklama geldi.

Manisa 04.05.2021, 17:28 05.05.2021, 09:53
banner388

Valilikten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:T.C.
"Bazı basın-yayın organlarında ‘Esnaf, Çay Kazanını Fırlatarak İsyan Etti’ başlıklı haberler yer almıştır.

Tüm dünyada olduğu gibi Ülkemizde de Kovid-19 salgınıyla mücadele edilmekte, virüsün yayılım hızını engelleyerek vatandaşlarımızın sağlığını korumak amacıyla Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulunun değerlendirmeleri sonucu çeşitli tedbir ve kısıtlamalar uygulanmaktadır. Salgınla mücadele sürecinde, vefat ve vaka sayılarını düşürebilmek için bazı esnaflarımızın iş yerlerinin faaliyetlerine geçici olarak ara verilmiş, bazılarının ise faaliyetlerine belirli kısıtlamalar çerçevesinde devam etmesine izin verilmiştir.
Haberlere konu olan İlimiz Saruhanlı İlçesinde faaliyet gösteren kıraathane esnafımız Ufuk Üçkan’a bu süreçte Saruhanlı Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından 19.04.2020 tarihinde 1.000 TL, 15.12.2020 tarihinde 600 TL olmak üzere toplamda 1.600 TL, Saruhanlı Esnaf ve Sanatkârlar Odası tarafından ‘Gelir Kaybı Desteği’ adı altında 3 ay boyunca 1.000’ er TL olmak üzere toplam 3.000 TL ve Saruhanlı Belediye Başkanlığınca 500 TL nakdi yardım yapılmıştır.
İçinde bulunduğumuz Kovid-19 salgınıyla mücadelede ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız ile faaliyetlerine ara veren ve gelir kaybı yaşayan esnafımıza Devletimiz çeşitli desteklerde bulunmaktadır. Hep birlikte tedbir ve kısıtlamalara uyarak salgınla mücadelede başarılı olacağımıza ve tüm kısıtlamaların en kısa sürede kaldırılacağına inanıyoruz. 
Kamu oyuna saygıyla duyurulur."

Yorumlar (23)
adanalı 1 hafta önce
adama son 1 yılda 5100 tl yardım yapılmış.. son 1 yılda ne kadar kira ödendi onu da yazsaydınız keşke.. zor kardeşim zor.. uzaktan demekle olmuyor.
Rıfat Zelalem 1 hafta önce
Wooowww, İnanılmaz yardımlar yapılmış, Bu paraları söylerken bile utanır insan, Bu parayla otursunlar 4 kişilik aileyi 5 ay boyunca ayda 1.000 TL ye kendileri geçindirsinler de insanlara örnek olsunlar. Bankaların, Fabrikaların, Yancıların Trilyonluk borçları silinirken vatandaşa borç silme yok. Umarım insanlar artık bilinçlenmiştir.
Manisa 1 hafta önce
Yaw he he. O paralarla artık oyuncak bile alınmıyor.
Tam manisali 1 hafta önce
Bu kahveciye söyleyin yuh milyon kere yuh,ulan bu millet ac kaldı susuz kaldı ama devletini satmadi.seref herkese lazim
Önce vicdan sonra memleketin 3 gün önce
Aslında Manisal'ı olmak şart değil, vicdanlı insan olmak şarttır. Hatta tam vicdanlı olmak her halde Allah indinde değer taşır. Senin nereli olduğuna değil ne kadar vicdanlı olduğuna bakar benim sevgili Tam Manisa'lı kardeşim!
palavracilarSizi 4 gün önce
satmadı da, ecevit hükümetinde ne yaptınız ? dolar 250 lira arttı diye ülkeyi yiyecektiniz.
tam vatandaş 6 gün önce
adam devletini satmadı, basiretsiz hükümetten yani tayyiban rejiminden şikayet etti. devlet hepimizin ama hükümet tayyipin. sen hala hükümetle devleti aynı şey mi zannediyorsun? hükümet dediğin şey devleti idare etmesi için halkın seçimle geçici bir süre yetki verdiği kişiler demektir! önce bunu öğren sonra adamı suçla tabi suçlayabilecek vicdansızlık kalırsa.
ahmet 1 hafta önce
bu zekaya sahip vatandaşlar olduğu sürece tepedekilerin sürdüğü saltanat bitmez aklını tebrik ediyorum...
Rıfat Zelalem 1 hafta önce
Nickname yanlış olmuş, Tam AKPLİ haklıda olsa hakkıszda olsa akp li olarak değiştir ismini bence
aytac 7 gün önce
Yalan arkadai kimseye yardım yaptıkları yok beylikdüzünde esnafım yardım istedim vermediler kendi yandaşlarına parti üylerine veriyorlar benle aynı işi yapan akp li alıyor ben alamıyorum soruncada uygun değilsiniz diyorlar.
ahmet 1 hafta önce
farz et ki bu yardımı almış diyelim ki bu rakamların yalan olduğuna bin basarım alsa bile bu para 1 ay idare edr en asgari şartlarla ee adam ne yiyor ne içiyor bu zamandır? bırakın bu ayakları millet sizden tiksiniyor artık.
kobra fuat 1 hafta önce
hadi diyelim dükkan sahiplerine yardım yaptınız. ya yanında yömyeyle çalışan ne olacak .
Yaman Çelişki 1 hafta önce
Ee fırlatmamışki çay kazanını, tıklarkenki kapak fotoğrafında yerinde duruyor kazan
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
26
açık