banner299

banner298

VALİ KARADENİZ: EN KÖTÜ İHTİMALLE ORTA RİSKLİ GRUPTA KALALIM

banner297

Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, İçişleri Bakanlığı genelgesi ile hayata geçirilen "Dinamik Denetim Modeli" kapsamında Denetim ekipleri ile Yunusemre ilçesi Yeni Mahalle Bahtiyar Tosunbaş caddesinde bulunan Malatyalılar Kültür ve Dayanışma Derneği ve çevre işyerlerinde yapılan denetlemelere katıldı, incelemelerde bulundu. Malatyalılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Haydar İzci ve yönetim kurulu üyeleri Vali Karadeniz’i karşıladı.   Denetlemeler sırasında Vali Karadeniz’e çiçekçi esnafı teşekkür için çiçek takdim etti. Yapılan denetim faaliyetlerinde maske takmayan vatandaşlara denk gelinmemesinden duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Karadeniz, hem işyeri sahiplerine, hem de vatandaşlara tekrar kapanma yaşanmaması için tedbirlere sıkı sıkı uymanın normalleşme açısından önemini hatırlattı.

Manisa 06.03.2021, 19:08
VALİ KARADENİZ: EN KÖTÜ İHTİMALLE ORTA RİSKLİ GRUPTA KALALIM
banner388

Denetlemeler hakkında değerlendirme de bulunan Vali Yaşar Karadeniz, “İlk denetim Perşembe günü yapıldı. Perşembe günü yapılan bu denetimle 5 bin arkadaşımız sahaya çıktı ve o gün gerekli denetlemeleri yaptılar. O denetlemeler bilgilendirme, yol gösterme amaçlıydı, bunun yanında tabi kurallara uymama konusunda ısrarcı olanlara da yaptırım ve ceza da uygulandı. Bu dinamik denetim süreci 12 Mart Cuma gününe kadar aralıksız devam edecek. Perşembe gününde olduğu gibi yoğun denetimler olacak, her gün belli işkolları denetlenecek. Bu süreçte özellikle denetlenmesi istenilen yerler, Restoranlar, lokaller, kafeteryalar, tatlıcı pastane gibi yeme içme yerleri, kahvehane, kıraathane, kır bahçesi, çay bahçesi, dernek lokali gibi umuma açık yerler, oteller konaklama tesisleri ki özellikle oteller konaklama tesisleri bizim ilimizde yok ama başka illerde kayak merkezlerinde oluşan görüntüler son derece rahatsızlık verici görüntüler. Bu mekanlarda denetleme programı içerisine alındı. Şehiriçi ve şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapılan her türlü toplu ulaşım araçları yine bu denetlenecek yerlerin arasında. Berberler, kuaförler, güzellik salonları, hamamlar, saunalar, masaj salonları, yine bu program dahilinde denetlenecek. İnternet Kafe Salonları, Düğün ve nikah salonları lunaparklar, tematik parklar, ganyan, iddia ve milli piyango bayileri, cadde sokak ve meydan gibi yerlerde maske denetimi, halı sahalar spor tesisleri camiler AVM’ler, marketler, bakkallar, manavlar kasaplar kuru yemişçiler ve bu alanlara yakın şekilde faaliyet gösteren tüm işyerleri denetlenecek” dedi.


Dinamik denetim süreci ile yapılan denetleme faaliyetlerinin amacına değinen Vali Karadeniz, “Bu dinamik denetim süreciyle vakalarımızın normalleşme sürecinde artmasını önlemek, il olarak ta sarı bölgede, yani orta riskli grupta, en kötü ihtimalle burada kalmak, hatta çıkabiliyorsak mavi bölgeye çıkmak ve daha fazla serbesti elde etmek. Perşembe günü ifade ettiğim gibi bu denetim sürecini iki boyutu var. Bir, bizlerin yapacağı kamu kuruluşları, kamu görevlilerinin yapacağı denetimler var. Bir de işyerlerinin kendi kendini denetlemeleri, kurallara uymaları, ona da ‘ekmeğine sahip çık denetimi’ diyoruz biz. Herkes ekmeğine kendi sahip çıkacak, kendi işyerini kendisi denetleyecek ve böylece inşallah rakamlarımız yükselmek bir tarafa tam tersi düşüşe geçecek ve özellikle Nisan sonuna kadar çıkacağımız süreç çok önemli, çünkü bu süreç riskli grupta yer alan vatandaşlarımızın birinci ve ikinci doz aşılarını yaptırıp antikorlarının oluşma süreci. Ondan sonra zaten işimiz biraz kolay olacak, bitmeyecek ama kolay olacak, o süreci de inşallah birlikte yürüteceğiz. Ben öncelikle tekrar tekrar bu güne kadar geldiğimizi süreçte kurallara uyma konusunda açık bir irade koyan tüm Manisalılara teşekkür ediyorum, tebrik ediyorum. Bugün buraya gelirken yolda özellikle dikkat ettim bir tane bile maske takmayan vatandaş ben bugün görmedim buraya gelinceye kadar. Belki vardır ama bana denk gelmedi, bu da zaten niye sarı bölgede yer aldığımızın bana göre göstergesi” diye konuştu. Vali Karadeniz ve beraberindekiler daha sonra çevrede ki işyerlerini de ziyaret ederek maske ve tedbirler konusunda hatırlatmalarda bulundular.
Vali Yaşar Karadeniz’e Vali Yardımcısı H. Volkan Köksal, İl Sağlık Müdürü Necip Yemenici, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Birol Muslu, Manisa Sivil Toplumla İlişkiler İl Müdürü Tekin Güzel ve yetkililer eşlik etti.

Yorumlar (1)
keto 1 ay önce
sanayi sitesi , fabrikalar , kırsaldaki insanlar maske mesafe konusunda daha dikkatli olmalılar. ayrıca sabah mesaisi toplu ulaşım araçlarında çoğu zaman aşırı yolcu bulunmaktadır
7
açık