banner299

banner298

Vali Karadeniz: Depremlerin değil binaların ölümlere sebebiyet verdiğini unutmayalım

banner297

Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, deprem haftası mesajında, "Ülkemizin deprem kuşağında yer aldığını ve depremlerin değil binaların ölümlere sebebiyet verdiğini unutmayalım ve koruyucu tedbirlerimizi alalım" ifadelerini kullandı.

Manisa 28.02.2021, 16:54
Vali Karadeniz:  Depremlerin değil binaların ölümlere sebebiyet verdiğini unutmayalım
banner388

Vali Karadeniz'in mesajı şöyle:

"Her yıl 1-7 Mart tarihleri arasında bilinçlendirme faaliyetleri ve çeşitli etkinlikler gerçekleştirdiğimiz Deprem Haftası, deprem sebebiyle büyük acılar yaşamış ülkemiz için oldukça önemlidir.

Doğal afetlerin önüne geçmemiz mümkün değil ancak afetlere hazırlık yaparak ve gerekli önlemleri alarak verecekleri zararları en asgari seviyeye çekebiliriz. Ülkemizin deprem kuşağında yer aldığını ve depremlerin değil binaların ölümlere sebebiyet verdiğini unutmayalım ve koruyucu tedbirlerimizi alalım. Depreme karşı alınacak önlemler, deprem anında yapılması gerekenler ve deprem sonrasına ilişkin toplumumuzun bilgilendirilmesi, bu konularda farkındalık oluşturulması ve güvenli yaşam kültürünün oluşturulması büyük önem arz etmektedir. Bu konuda da AFAD görevlilerimiz ve diğer sivil toplum kuruluşlarımız çalışmalarını sürdürmektedir. 

Ülkemizde yaşanabilecek deprem ve diğer doğal afetlere karşı bilinçli ve hazırlıklı bir millet olalım, hayatımızı ve sevdiklerimizi koruyalım."

Yorumlar (2)
Manisa 2 ay önce
Binalara izin veren ben miyim?
Vatandaş 2 ay önce
Sayın Valim Güzel yurt Mah. Ziya elmalı caddesindeki sürücü kursu yerlerinin artık taşınması gerekiyor can ve mal güvenliğimiz yok çocuklarımız bisiklet bile süremiyor ağızlarında emzik gibi sigaralar la ders vermeye çalışan hocalar ile gelen sürücü adayları yüzünden kaldırımdan yürüyemiyoruz. Site nin içerisine giremiyoruz park etmeye çalışan acemi şoförler nedeniyle çevreye verilen gürültü ve pislikten bahsedemiyoruz bile. Bilgilerinize arz ederiz.
15
hafif yağmur