Vali Deniz: Kurallara riayet ederek trafik kazalarını en aza indirebiliriz

Manisa Valisi Ahmet Deniz, Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası nedeniyle bir mesaj yayımladı. Vali Deniz mesajında, "Trafikte, hem sürücülerimiz hem de yayalarımız üzerlerine düşen sorumluluğu yerine getirerek kurallara riayet ederse trafik kazalarını en aza indirebiliriz" ifadelerini kullandı.

MANİSA 02.05.2020, 15:38
Vali Deniz: Kurallara riayet ederek trafik kazalarını en aza indirebiliriz

Her yıl Mayıs ayının ilk haftası, vatandaşlarımızda trafik bilincini oluşturmak, maddi ve manevi kayıplarımızın önüne geçmek ve trafik konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla, “Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası” olarak kutlanmaktadır.


Trafik sorununun çözümlenmesinde alınan tedbir ve önlemlerin yanında vatandaşlarımıza trafik bilincinin kazandırılması da önemli bir etkendir. Trafikte, hem sürücülerimiz hem de yayalarımız üzerlerine düşen sorumluluğu yerine getirerek kurallara riayet ederse trafik kazalarını en aza indirebiliriz. 


Covid-19 salgını sebebiyle evlerimizde olduğumuz bu günlerde trafik kuralları aklımızda olsun. Kurallara uyma konusunda sorumluluklarımızı yerine getirerek trafikte her yıl daha iyiye gideceğimize inanıyor, kazasız günler temennisiyle tüm vatandaşlarımızın ve görevlilerimizin ‘Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası’nı kutluyorum.

Yorumlar (0)
16
açık