VALİ DENİZ, DEPREMİN VURDUĞU 4 MAHALLEDE VATANDAŞLARI DİNLEDİ

Akhisar’da depremden etkilenen mahalleleri ziyaret ederek incelemelerde bulunan Vali Ahmet Deniz, vatandaşların istek ve taleplerini dinledi.

MANİSA 07.03.2020, 21:56
VALİ DENİZ, DEPREMİN VURDUĞU 4 MAHALLEDE VATANDAŞLARI DİNLEDİ

İlçeyi etkileyen deprem sonrası bölgeyi sıkılıkla ziyaret eden  Vali Ahmet Deniz, hafta sonunda da Akhisar ilçesine bağlı Karabörklü, Selçikli, Musalar ve Gökçeahmet mahallelerini ziyaret ederek incelmelerde bulundu. Akhisar Kaymakamı Sabit Kaya ve daire amirlerinin de eşlik ettiği Vali Deniz, deprem sonrası yapılan çalışmaları yerinde incelerken, vatandaşlarla da bir araya gelerek istek ve taleplerini dinledi.

İlçeyi etkileyen deprem sonrası yaraların kısa zaman içerisinde sarıldığını  ve can kaybının olmamasının sevindirici olduğunu ifade eden Vali Deniz, “ Depremin ilk anından itibaren devletimiz tüm imkanları ile sahada oldu. Kısa zaman içerisinde depremden etkilenen vatandaşlarımızın başta barınma olmak üzere tüm ihtiyaçları karşılandı. Devletimiz güçlü ve her türlü ihtiyacı  karşılayacak imkana sahip. Yeter ki can kaybımız olmasın diğer şeylerin telafisi mümkün” dedi.  Çoğunluğu metruk olmak üzere acil yıkılması gereken 151 binanın yıkımının da yapıldığını söyleyen Vali Deniz, depremin ülkenin bir gerçeği olduğunu ve buna hazırlıklı olunması gerektiğini belirtti.

Yorumlar (0)
16
parçalı bulutlu