Urganlı ve Yeniköy’e 25 milyonluk yatırım

banner297

MASKİ Genel Müdürlüğü, Turgutlu ilçesine bağlı Urganlı ve Yeniköy mahallelerini kapsayan 25 milyon TL’lik yatırımla 28 kilometre kanalizasyon, 31 kilometre içme suyu hattı, 250 bin metrekare kilit parke taş döşemesi ve 600 metreküplük içme suyu deposu çalışmalarına devam ediyor.

Manisa 11.07.2021, 14:54 11.07.2021, 15:30
Urganlı ve Yeniköy’e 25 milyonluk yatırım

MASKİ Genel Müdürlüğü, Turgutlu ilçesine bağlı Urganlı ve Yeniköy mahallelerini kapsayan 25 milyon TL’lik yatırımla 28 kilometre kanalizasyon, 31 kilometre içme suyu hattı, 250 bin metrekare kilit parke taş döşemesi ve 600 metreküplük içme suyu deposu çalışmalarına devam ediyor.

Manisa Su ve kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelinde hayata geçirdiği projeler ve yaptığı yatırımlar ile mahallelerin sorunlarına çözüm olmaya devam ediyor. Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı bünyesinde yürütülen çalışmalar kapsamında Turgutlu ilçesine bağlı Urganlı ve Yeniköy mahallelerine tarihlerinin en büyük yatırımları yapılıyor. Yeniköy Mahallesi’nde altyapı çalışmaları tamamlanırken üstyapı çalışmalarında ise sona yaklaşıldı. Belde belediyesinden mahalleye dönüşen Urganlı’da ise altyapı çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Urganlı ve Yeniköy mahallelerine içme suyu sağlanacak olan 600 metreküplük içme suyu deposunun inşasına da devam ediliyor. Proje kapsamında Urganlı, Yeniköy ve Akçapınar mahallelerinin evsel nitelikli atık suları kollektör hattı sayesinde Turgutlu Atıksu Arıtma Tesisine taşınacak. Çalışmalar tamamlandığında 25 milyon TL yatırımla 28 kilometre kanalizasyon, 31 kilometre içme suyu hattı, 250 bin metrekare üstyapı ve 600 metreküplük içme suyu deposu inşası yapılmış olacak.

Yeniköy Mahalle Muhtarı Nurettin Yıldız, mahallesinde altyapı çalışmalarının sona erdiğini belirterek, “Urganlı ve Yeniköy mahallemizin içme suyu hattı birlikte olduğu için Akçapınar’a yapılan içme suyu deposundan suyumuz da gelecek. Yeniköy halkı olarak çalışmalardan dolayı çok memnunuz. Yeniköy halkı adına Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’e çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yeniköy mahallesi sakinlerinden İsmail Koç, yapılan hizmetlerin yerinde ve zamanında yapıldığını söyleyerek, “Bu yatırım bizler için büyük bir nimettir. Biz bu günleri gördük bizden sonraki nesiller de daha iyilerini görecek inşallah. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’e ve bütün bu çalışmalarda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

Urganlı Mahalle Muhtarı Tarık Kayabaş, yürütülen çalışmaların Urganlı tarihinde yapılan en büyük yatırım olduğunun altını çizdi. Muhtar Kayabaş, “Şu anda Urganlı’mızda çok yoğun ve hummalı bir çalışma var. Bu çalışmalar Büyükşehir Belediye Başkanımızın nezdinde başlamış bulunmakta. Urganlı’mıza yapılan tarihi bir yatırımdır. Alt ve üstyapısıyla Urganlı bambaşka bir çehreye bürünecektir. Mahallemizdeki içme suyu deposu yaklaşık 55 yıllıktı. Akçapınar’da şu anda 600 metreküplük yeni içme suyu depomuz yapılıyor. Bundan sonra Urganlı temiz su içecek, sağlıklı bir yaşama kavuşacak. Gelecek nesiller için çok büyük bir yatırım yapılıyor" diye konuştu.

Yorumlar (2)
the imam 5 ay önce
2014 YILINDA BÜYÜKŞEHİR STATÜSÜNE KAVUSAN KENTİMİZ MAALESEF SOSYAL BELEDİYECİLİK ACISINDAN BİRAZ GERİDE Mİ KALDI ANLAMADIM YUNUSEMRE İLÇESİ MOLLA SÜLEYMANLI MAHALLESİ ALT YAPISI OLMAYAN BİR MAHALLENİZ MAHALLEYE YAKIN TÜM YAKIN MAHALLER BU SORUNU SİZLERİN SAYESİNDE CÖZÜME ULAŞMIS BULUNUYOR. 2020 YILI HEPİMİZCE MALUM BİR SALĞIN DÖNEMİ GEÇİRMEKTEYİZ MAHALLEMİZDE HALEN BAZI EVLERDE PİS SULAR YOL İÇİLERİNE AKMAKTA BUDA SİVRİSİNEĞİ VE BERABERİNDE SALGIN HASTALIKLARA DAVETİYE CIKARMAKTADIR . MANİSA BÜYÜK ŞEHİR'E BAĞLI MANİSA SU VE KANALİZASYON DAİRE BAŞKANIMIZ BU SORUNA BİRAN ÖNCE ÇÖZÜM BULMALI VE BU MAHALEMİZİ BÜ HİÇ HOŞ OLMAYAN DURUMDAN KURTARMALIDIR MAHALLE SAKİNLERİ OLARAK MADURİYETİZİN GİDERİLMESİNİ İSTİYORUZ. SAYGILAR
MECBUREN KATLANAN 5 ay önce
Büyük şehir belediye başkanımız SAYIN CENGİZ ERGÜN,e iletilmek üzere Manisa büyük şehrin en büyük ilçesi olan yunus emre ilçesinin nadide eşsiz şirin bi görünümüne sahip olan MollaSüleymanlı mahallesinin alt yapı(kanalizasyonun)porejisinin en kısa zamanda gündeminize almanızı mahalle sakinlerini bu sıkıntıdan bizleri biran önce kurtarmanızı istiyoruz maskiye vermiş olduğumuz dilekçelerin halen karşılığını bulamadık saygılarımızla Kapat
11
açık