Uluslararası  Aşıklar Şenliği birincisi Manisa'dan

banner297

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Kahramanmaraş’ta yapılan Uluslararası  Aşıklar Şenliği’nde  Lebdeğmez dalında Türkiye birincisi olan Akpınar Mahallesi Muhtarı Osman Erten’i (Aşık Feryadi) misafir ederek,  başarısı nedeniyle tebrik etti. 

Manisa 01.10.2021, 14:57
Uluslararası  Aşıklar Şenliği birincisi Manisa'dan

Aşık Feryadi olarak bilinen Akpınar Mahallesi Muhtarı Osman Erten, Kahramanmaraş’ta yapılan Uluslararası  Aşıklar Şenliği’nde  Lebdeğmez dalında Türkiye birincisi oldu. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Aşık Feryadi’yi misafir ederek, başarısı nedeniyle tebrik etti.  Konuyla ilgili bir açıklama yapan Başkan Çelik “Bugün güzel bir haberi paylaşıyoruz. Akpınar Mahalle Muhtarımız Osman Erten Kahramanmaraş’ta düzenlenen Uluslararası  Aşıklar Şenliği’nde  Lebdeğmez dalında Türkiye birincisi oldular. Teşekkür belgesi ile taltif edilerek Manisa’ya geldiler. Ben de ilçemizin bir muhtarı, vatandaşı olarak bu başarısı karşısında hemşehrilerimiz adına kendisini kutluyor, tebrik ediyorum. Şüphesiz ki ilçemizden bir muhtarımızın kendisini yetiştirip, geliştirerek sanatla ilgilenmesi nihayetinde de yarışmalarda birinci olması bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir. Çok değerli muhtarımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” şeklinde konuştu.  

Başkan Çelik’e teşekkür eden Aşık Feryadi ise duygularını şu sözlerle dile getirdi; “Çok teşekkür ediyorum. İlçemizi, Manisa’mızı temsil ederek, uluslararası bir yarışmada derece almış olmaktan dolayı son derece mutluyum. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör beye de bu geleneği yaşattığı için teşekkür ediyorum.” 
 

Yorumlar (0)
21
açık