TÜGVA, CHP'Lİ İSİM HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAK

banner297

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Manisa İl Başkanı Osman Güreser, CHP Yunusemre İlçe Başkanı Yalçın Arcak'ın vakıflarına yönelik sözlerini yargıya taşıyacaklarını söyledi.

Manisa 10.11.2021, 12:29 10.11.2021, 13:28
TÜGVA, CHP'Lİ İSİM HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAK

MANİSA (AA) - Yusuf Böyük


TÜGVA Manisa İl Temsilciliği ve Milli İrade Platformu, Fatih Parkı'nda ortak düzenledikleri basın açıklamasıyla, Arcak'ın TÜGVA’ya yönelik açıklamalarına tepki gösterdi.

TÜGVA Manisa İl Başkanı Osman Güreser, Arcak'ın açıklamalarının iftira ve yalanlarla dolu olduğunu savundu.


Hedefin sadece TÜGVA olmadığını vurgulayan Güreser, şöyle konuştu:


"Asıl hedefleri vatan ve millet için çalışan tüm teşkilat ve STK’lardır. CHP Yunusemre İlçe Başkanı Yalçın Arcak, vakfımızla ilgili iftiralarda bulundu. Gençlerimizin eğitim, spor, kültür ve sanatta gelişimi için çalışan vakfımıza iftiralarla niteleme hadsizliğinde bulunan CHP ilçe başkanının bu iftirasının en ağır şekilde cezalandırılması için her türlü hukuki girişimde bulunacağız. Mahkemede hesaplaşacağız. Adalet önünde algılar değil adalet kazanacaktır."

Milli İrade Platformu Başkanı Recep Özgüvenç de CHP'li Arcak'ın, "TÜGVA gibi milli ve manevi değerleri geliştirmek, yaşatmak için mücadele eden bir STK"yı, FETÖ'ye benzetmesinin vicdansızlık olduğunu belirtti.


Özgüvenç, "Bu durum, sadece dikkatleri başka tarafa çekerek kendi çirkinliklerini örtme çabasından başka bir şey değildir. Bizler Milli İrade Platformunu oluşturan STK'lar olarak bu tutumu necip milletimizin takdirine havale ediyor ve bu iftiraların yargı önünde karşılıksız kalmayacağına inandığımızı ifade etmek istiyoruz." diye konuştu.

Yorumlar (3)
Vatandaş 3 hafta önce
Çok uç örnek değil, hafif bir örnek vereyim, geçen yıl KYK başvurularında, 'üye olunan vakıf ve dernekler' sorusu vardı. Bu soruyu açmaya gerek var mı? KYK okuyan öğrencinin imkan ve olanağını sorgular. fetö de böyle böyle büyüdü gitti. Yarası olan gocunsun. Onun için bu ülke artık yoğurdu üfleyerek yiyecek.
Kostebek 3 hafta önce
iki kelimeyi bir araya getiremeyen şişirmeyle gazla sensin denilerek vakfın başına geçirilen şahıs önce mevcut kurumundaki yolsuzluk haksızlık ve adam kayırmalara sesin çıksın.sen devlet memurusun senin işin salkım saçak basın karşısında siyaset yapmak değil.
ahmet 3 hafta önce
yavuz hırsız ev sahibini bastırır...
9
açık