“Trafikte 1 can kaybı bile çok fazla”

banner297

Türk Kızılay Manisa Şubesi hizmet binasında “Trafik ve İlkyardım Haftası” kapsamında “Trafikte 1 can kaybı bile çok fazla” sloganıyla, yeni tip korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında düzenlenen ilk yardım eğitimine katılan jandarmalara sertifikaları takdim edildi.  İlk yardım eğitimi Türk Kızılay Manisa İlkyardım Eğitim Merkezi Mesul Müdürü Özlem Baran tarafından verildi. 

Manisa 15.06.2021, 16:20
“Trafikte 1 can kaybı bile çok fazla”
banner388

Kızılay ve jandarmanın her zaman birlikte çalıştığını ifade eden Türk Kızılay Manisa Şubesi Başkanı Selman Keresteci, “Kurulduğu günden bugüne kadar, milletimizin huzuru ve refahı için çalışan jandarma teşkilatımıza her türlü zamanda bize verdikleri desteklerden ötürü şükranlarımı sunuyorum. Bizler Türk Kızılayını tarif ederken şöyle diyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin insancıl politikalarını destekleriz. Yoksulluk ve muhtaçlıkla mücadele ederiz. Aynı zamanda toplumu afetlere karşı dirençli hale getirmeyi arzu ederiz. Bunları da İlk Yardım Merkezi ile destekliyoruz. Bu vesile ile Manisa şubemizde bir İlk Yardım Merkezi açtık. Bu eğitim merkezimiz yasal zorunluluğu olan merkezi gruplara sertifika verdiği gibi, asıl amacı sadece bu alanda sıkışmak değil aynı zamanda herhangi bir yasal zorunluluğu olmasa da her hanede bir ilk yardımcı yetiştirmek amacımız. Jandarma teşkilatının gerek memleketimize olan faydalarından bahsettiğim gibi Türk Kızılayı olarak geçtiğimiz Mayıs ayı içerisinde Trafik Ve İlk Yardım Haftası başlığı altında kutladık. Türk Kızılay’ı olarak jandarma teşkilatımıza ilk yardım eğitimi verdik. Bunun üzerine girdikleri sınavda kazandıkları sertifikaları takdim etmek adına burada bulunuyoruz” dedi.

Manisa İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Bahri Bostancı, ise “ 84 personelimize ilk yardım kursu konusunda vermiş oldukları desteği için teşekkürlerimi sunuyorum. Kuruluş yıldönümümüzü canı gönülden kutluyoruz. Sahada sürekli olarak görev yapan Jandarma Komutanlığı personelleri olarak daima sizlerin yanınızda olduğumuzu bilmenizi isteriz. Bu vesile ile amaç vatandaşın yanında olabilmekken kurumlar arasında da koordinasyonu sağlayabilmek çok önemli. Dolayısıyla jandarma, Kızılay veya devletimizin diğer kurumları emekleri sayesinde birbirine bağlı bir sistem şeklinde çalışmaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından jandarma personeline sertifikalar takdim edildi.

Yorumlar (0)
24
açık