TAMER AKKAL'DAN ERKEN SEÇİM AÇIKLAMASI

banner297

TBMM’deki genel kurul çalışmalarından arda kalan zamanda seçim bölgesi Manisa’da vatandaşlarla buluşan AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Tamer Akkal, önceki gün Alaşehir’de bir dizi temaslarda bulundu. Gündeme dair açıklamalarda da bulunan Akkal, muhalefetin erken seçim talebinin siyasi çaresizlik olduğunu ifade ederek,”Erken seçim istiyorlar ama adayları yok. Cumhurbaşkanı adayları kim olacak? Şimdiden birbirlerini yemeye başladılar. Bunlar birbiriyle anlaşamıyorlar milletimiz bu 5 benzemeze ülkenin anahtarını teslim etmeyecektir.”dedi.

Manisa 14.07.2021, 14:18
TAMER AKKAL'DAN ERKEN SEÇİM AÇIKLAMASI
banner388

Günün ilk saatlerinde AK Parti Alaşehir İlçe teşkilatında ilçe yöneticileri ve mahalle başkanları ile bir araya gelen AK Partili Akkal, mahalle başkanlarının sorumlu oldukları bölgelerdeki talepleri yerinde alarak gelen istek ve şikayetlerle ilgili gerekli görüşmeleri yapacağını söyledi. Yaklaşık 70 mahalle başkanıyla görüşme yapan Akkal, gündeme dair değerlendirmelerde de bulundu. 

Türkiye’nin yaklaşık 2 yıldır COVİD-19 pandemisiyle büyük bir mücadele verdiğinin altını özellikle çizen Akkal, özellikle sağlık alanında yapılan yatırımların öneminin bir kez daha anlaşıldığını hatta muhalefet partilerinin de zamanında beğenmedikleri şehir hastaneleri konusunda söyleyecek sözlerinin kalmadığını ifade etti. 

Pandemiden en az hasarla çıkmak için her kesime maddi, manevi desteklerin verildiğini bundan sonra da verilmeye devam edeceğini söyleyen Akkal, muhalefetin bu süreçte de yapıcı değil yıkıcı bir politika sergilediğini ifade etti. Muhalefetin yapılan her yatırımı, her desteği, atılan her adımı, uygulanan her politikayı sırf ‘muhalefet’yapmak için karşı çıktığını söyleyen Akkal, “Bizdeki muhalefetin bir örneği başka yerde yok. 40 sene önce yapılan köprülere de itiraz ediyorlardı, yaptırmayız diyorlardı. Şimdi de aynılar. Şimdi yine otoyollara,hastanelere,barajlara karşı duruyorlar. Buradan anlıyoruz ki,muhalefetin yapmayın dediklerini yapmaya devam edeceğiz. Milletimiz yapılanları görüyor. Görüyor ki bu muhalefete bu ülkeyi teslim etmiyor, bundan sonra da etmeyecektir. Bunların yaptıkları muhalefetin tek amacı var devletin ve milletin ayağına çelme takmak.”
CHP’nin HDP’den kopamadığını ve bundan sonra da kopamayacağını ifade eden Akkal,”İktidarı ele geçirmek için PKK’nın siyasi temsilcileri ile bana göre siyasi parti bile sayılmayan bir oluşumla iş birliği içindeler. Hala meclisteki kanunlara beraber itiraz ediyorlar. HDP’lilerin konuşmalarını alkışlayan tek parti mecliste CHP’dir. Onlar alkışlarken ben onlar adına utanıyorum. İktidara gelebilmek için tüm terör örgütleriyle, PKK,FETÖ ve uluslararası arenada ülkemizin büyümesini ve gelişmesini istemeyen tüm yapılarla iş birliği içindeler. Okyanus ötesinden gelen destekle iktidar olabileceklerini sanıyorlar. Milletimiz bu zihniyete devletin anahtarını teslim etmeyi bırakın aklından bile geçirmez. “dedi.

“CHP’nin karşı olduklarına baktığımızda kimlerle aynı zihniyette olduklarını rahatlıkla görebiliriz” diyen Akkal,”Yunanistan karşı, ABD karşı, Avrupa Birliği karşı. Bunlar bizim her politikamıza karşı. CHP’de karşı. Libya, Doğu Akdeniz, Azerbaycan/Karabağ gibi bizim kırmızı çizgimiz olan konularda bile muhalefet ediyorlar. Diğer partiler de aynı. Hepsinin tek amacı var Erdoğan gitsin de ne olursa olsun. Milletimizin feraseti karşısında yine yenilecekler. Yine sandığa gömülecekler. Milletin içinden gelen bir lidere karşı seçim kazanmalarının ihtimali yok. “dedi.
Son günlerdeki yandaş anketlere de değinen Akkal,”Son zamanlarda AK Parti ve Cumhur İttifakı’nın oylarının düştüğü konusunda bir algı peşindeler. Hiç merak etmeyin. Dimdik yerimizdeyiz. Teşkilatımızla,üyelerimizle,seçmenimizle bir arada bu kez daha güçlü ve kararlı bir şekilde her yerdeyiz. Milletimiz ferasetlidir. Seçim sandığı geldiğinde elini vicdanına koyar ve bugüne kadar yapılanları düşünür en iyi kararı verir. Bu aziz millet, kimlerin bu milletin değerlerini hiçe sayarak zulmettiğini kimlerin bu ülkede vatandaşı ayırdığını kimlerin darbeleri savunduğunu ve buna çanak tuttuğunu iyi bilir. Milletimiz kimlerin bu ülkeyi hastane kuyruklarından kurtardığını kimlerin özgürce yaşama hakkını verdiğini kimlerin darbelere karşı durduğunu ayırt etmesini bilir. “dedi. 

2023 seçimlerinin önemine de değinen Akkal,”Hem liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ı yeniden göreve getirmek hem de mecliste üstünlüğü almak için daha çok çalışmalıyız. Mecliste güçlü olacağız ki milletimizin isteklerini yerine getirmek için zorlanmayalım. Ülkemizin pandemiye rağmen büyüdüğünü dünyadaki ülkelere göre avantajlı duruma geldiğini tüm otoriteler onaylıyor. 2023’e çok daha rahat bir ortamda gideceğiz.”dedi.

Muhalefetin kafasının her konuda olduğu gibi cumhurbaşkanı adayları konusunda da karışık olduğuna dikkat çeken Akkal,”Bizim adayımız belli. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan. Biz netiz. Kafamız karışık değil.Cumhur İttifakı olarak kararlıyız. Muhalefette bu kararlılık yok. Birbirlerine düşmeye başladılar. Bunlar da başlangıç. Kılıçdaroğlu’nun adaylığını bir genel başkan yardımcıları açıkladı. İmamoğlu diğer yanda Malatya’da miting yaptı. Mansur Yavaş ise alttan ve yavaştan adaylık çalışmalarına devam ediyor. Bu CHP kısmı. Kendi içlerinde bile paramparça. Bir de AK Parti’den menfaatlerine ters düştüğü için ayrılanlar var. Utanmadan ekranlarda Erdoğan’ın karşısına rakip olacak kişi için çalışmalar yapığını anlatanlar var. Bir de tabi İyi Partililer var. Ben onları iyi bilirim. Akşener’in tek hedefi var cumhurbaşkanı olmak. Bunların hepsi kendi menfaatleri için bu koltuklara talip. Kavgaları ve sürtüşmeleri 2 sene öncesinden başladı. Görüntüde birlikteler ama arka planda hepsi birbirinden ayrı düşüyor. Bir de bunların içinde Saadet var. Onların ne yaptığını zaten kimse anlamıyor.”dedi. 

Akkal, mahalle başkanları ile yaptığı toplantının ardından 45 yıldır Şeyh Sinan mahallesinin muhtarlığını yapan 77 yaşındaki Mustafa Yılmaz’ı ziyaret ederek mahallede atıl durumda bulunan eski devlet hastanesi alanında incelemelerde bulundu. Akkal, sit alanı gerekçesiyle bu alanda şimdilik bir yatırım yapılamadığını ancak bu alanın değerlendirilmesi için gerekli görüşmeleri yapacağını ifade etti. Akkal daha sonra Alaşehir Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Kadir Gem ve ekibini ziyaret ederek COVİD-19 sürecinde verdiklerimi üstün mücadele için teşekkür etti. 
Son olarak çok sık kazaların yaşandığı Tepeköy kavşağında incelemelerde bulunan Akkal, Tepeköy mahallesinde vatandaşlarla buluşarak istek ve taleplerini dinledi. Çiftçilerin üzüm ile ilgili sorularına cevap veren Akkal, “Geçtiğimiz sezon üreticimizin mağdur olmaması için Toprak Mahsülleri Ofisi üzüm alımı yapmıştı. Üreticimiz memnun kaldı. Bu yıl da üreticimizin tüccarlar karşısında mağdur olmaması için gerekli görüşmeleri Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli ile yapıyoruz. İnşallah bakanımız çiftçilerimizin beklediği müjdeyi verecektir. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde çiftçimizin yanında olmaya taleplerini dinlemeye sorunlarını çözmeye devam edeceğiz.”dedi.
Akkal’a temasları boyunca AK Parti Alaşehir İlçe Başkanı Yaşar Demirel ve yönetimi başta olmak üzere AK Parti Manisa İl Yönetim Kurulu üyeleri Kaan Koca ve Ali Osman Emet eşlik etti. 


 

Yorumlar (5)
k 3 hafta önce
seni yaparlar merak etme alışkınsın sen parti değiştirmeye
manisalı 3 hafta önce
iyi partili seçmenin oyunu alıp seçmenini satan vekil ne kadar iyi bir vekil olabilir diye düşünüyorum vatandaş olarak.
cihangir 3 hafta önce
Sana oy veren ve meclise sokan eller 2cihanda yakanda...
Manisa 3 hafta önce
Milletvekili olduğunuz günden beri Manisa için ne yaptınız ?
biri 3 hafta önce
beyfendi kimin oylarıyla orda bunu unutuyor. ayıp.
32
açık