SOSYETE PAZARINA BÜYÜK İLGİ

banner297

Karşıyaka'nın Bostanlı Sosyete Pazarı, Yunus Emre Millet Çarşısı'nda açıldı.  Yıllardır sosyete pazarı hayali kuran Manisalılar, ilk günden yoğun ilgi gösterdi. Vatandaşlar kıyafetten ev gereçlerine, kozmetikten takıya, çantadan ayakkabıya marka ürünler uygun fiyata satın alma imkanı buldu. Sosyete pazarı her Salı kurulacak.  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, İzmir Pazarcılar Derneği Başkanı Faysal Acar ve Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Akyel ile birlikte Sosyete Pazarı'nı ziyaret etti, tezgah açan esnafa hayırlı işler temennisinde bulundu. 

MANİSA 17.11.2020, 13:18
SOSYETE PAZARINA BÜYÜK İLGİ

Yunus Emre Millet Çarşısında açılan sosyete pazarının canlılık getirdiğini vurgulayan Başkan Çerçi, "İzmir’den yıllarca bildiğimiz Bostanlı Sosyete Pazarı diye bilinen Bostanlı pazarını Yunusemre'de açıyoruz. İzmir’deki Dernek Başkanımız değerli kardeşimiz Faysal Bey bu organizasyonu yapıyor, kendisine de teşekkür ediyorum. Burada bir canlılık var, mesafeye dikkat etmeleri  için uyarıyoruz. Kapının girişindeki arkadaşlarımız ateş ölçerlerle, maskelerle, dezenfektanlarla yardımcı oluyorlar. Dört tane giriş kapımız var. Servis hizmetlerimiz var. Bütün mahalleler için 4 tane servis otobüsümüzle hizmet veriyoruz. Her Salı bundan sonra gelişerek devam edecek. Vatandaşlarımız, Manisalı hemşehrilerimiz yıllardır otobüs otobüs özellikle de kadınlarımız Bostanlı Sosyete Pazarına giderlerdi. Biz onu ayaklarına getirmiş olduk. Manisa Merkez’de 500 bine yakın nüfus var. Diğer komşu ilçeler de buna dahil olabilir. 500-600 bin nüfusa hitap edecek bir Sosyete Pazarını Faysal Bey’in de gayretiyle, belediye ekiplerimizin de birlikte çalışmasıyla burada organize ettik. Güzel bir pazar kuruldu. Vatandaşlarımız da alışacaklar yavaş yavaş. Duyurularımızı yaptık, pankartlar ve el ilanlarıyla, radyo televizyon ile hepsini duyurduk. Ulaşılamayan, duyamayan vatandaşlarımız olabilir malum pandemi süreci var. Bu süreçte dışarı çıkamayan vatandaşlar var, çıkmak istemeyenler var. Ama önümüzdeki 1-2 ay içerisinde burası güzel bir pazar olarak şehrimize hizmet edecek. Yıllardır aradıklarını ayaklarına getirdik. Üst katımızda gıda bölümümüz devam ediyor. Orada da esnafımızı teşvik ediyoruz, biraz pandemi sürecinden olumsuz etkilendik. Burası belki Türkiye’de en güzel pazar yerlerinden bir tanesi. Örnek bir pazar yeri, örnek bir çarşı. Sadece pazar değil, diğer şeyleriyle de beraber, çarşısıyla, hamamıyla, eğitim merkeziyle, kültür merkeziyle vesaire bir kompleks yapı burası. Pazar sadece bir parçası. Otopark sorunumuz yok, hem açık hem kapalı 200-250 araçlık otoparkımız var. Ulaşım çok kolay, merkezi bir yer geniş bulvarlar üzerinde. Trafik sıkışıklığı yok, önümüzdeki süreçte inşallah çok daha iyi olacak. Manisa’ya da Sosyete Pazarı dediğimiz pazar bunlar yılların pazarcıları çok tecrübeli. Özel ürünler satıyorlar. Manisa Yunusemre’ye hayırlı olsun. Emeği geçen bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun" dedi. 
Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi'ye desteklerinden dolayı teşekkür eden İzmir Pazarcılar Derneği Başkanı Faysal Acar, “Öncelikle Millet Çarşısı Projesi adı gibi millete yapılıp adılmış bir tesis. Saygıdeğer Belediye Başkanımızın genel idareyle yerel idarede tecrübeli bir başkanımız. Vekilliğiyle hizmet etmiş, şu anda da Yunusemre’ye de hizmet etmiş Belediye Başkanımızın bu güzel tesisi hakikaten ben çok yer gezdim Millet Çarşısı Projesi ve pazar yeri sisteminde neredeyse bir eksiği yok bu çarşımızın. Biz özellikle İzmir ve Manisa’nın da seçkin kadınlara kalite anlamında outlet ürünlerin de satıldığı bir pazar yeri oluşturmaya gayret ettik. Sayın Belediye Başkanımız da bu talepteydi. Atmosferi de görüyorsunuz, sabah saatlerinde bunu gerçekleştirmiş olduk. Umarım Yunusemre halkına, Manisa’ya bereket getirir. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" diye konuştu.

Yorumlar (6)
Manisalı 2 hafta önce
İnanılır gibi değil, bu nasıl bir ilgidir, bu nasıl bir izdihamdır!!! Yahu kamyonla milletin parasının döküldüğü o ucube binaya sosyete değil paris pazarı açsanız çalışmaazzz... Üstüne üstlük toplumu kalabalık yerlerden uzak tutmak için dünya sağlık camiası bi yerlerini yırtarken, dr olan belediye başkanının hiç tıbbi bilgisi yokmuş da, sırf yaptırdığı ucubenin gereksizliği ortaya çıkmasın diye şehrin çeşitli yerlerinden bedava otobüsler kaldırıp ısrarla o ucube binaya insanlar geliyor dedirtebilmek için toplum sağlığını hiçe sayması ise bambaşka bir garabet ve facia.
covid-19 2 hafta önce
''bunlar yılların pazarcıları çok tecrübeli'' diyen Çerçi, onuncu fotoğraftan sonraki fotoğraflara bir baksın bakalım, pazarcıların maskeleri ne durum da!
Seyfettin 2 hafta önce
Pandaım korkusunda gidemedik. Allah izin versa bir dahaki salı günü gideriz mehmet çerçı başkana teşekkürler.
Hikmet 2 hafta önce
ileriyi gören modern belediyecilik yapan Dr cerci başkana tesekurler Manisa Yunus Emrede ilkleri yaşatıyor.Manisalilara böyle güzel temiz modern tesisi yatığı için şanslıyız. Ülkemizin şehirlerin böyle çalışkan eser bırakan insanlara ihtiyacı var. Ot basmış bakımsız otluk bir alandan büyük mimari bir eser meydana geldi tesekkurler
Türker 2 hafta önce
Bildiğimiz perşembe pazarı..Neresi sosyete??
Vatandaş 1 hafta önce
Pazarların hepsi iptal olsun o zaman manisa genelinde öyle mi?, algı kasmayalım, bir başarı hikayesi bu pazar, çöplüktü burası çöplük!!!, derme catma yapılar vardı ve geceleyin gecmeye korkardık, cöpü adam edip kompleks haline getirdiler, burası şuan park sorunu olmayan tek pazar tek!!!, üst katında Manisa nın en büyük salonu var ve burada tiyatro oyunları sergileniyor tiyatro, rica ediyorum afilli kelimeler kullanarak avam avam konuşmayalım, nereden ne oldu onu konuşalım, burası şuan da Manisa da tek, park yeri olupta bu kadar işyerini aktiviteyi vb. barındıran böyle başka bir yer yok Mansia da, üst katı dershane, alt katlarda kurutemizleme, petshop, market, çiçekçi vb.
9
parçalı bulutlu