banner299

banner298

Sokakta pitbull gezdirdi, 10 bin lira ceza yedi

banner297

Manisa’nın Salihli ilçesinde tehlikeli köpek ırkları arasında bulunan 'Pitbull' cinsi köpeği sokakta gezdirdiği tespit edilen kişiye 10 bin 434 lira para cezası kesildi.

Manisa 30.03.2021, 12:59
Sokakta pitbull gezdirdi, 10 bin lira ceza yedi
banner388

Behzat Akcan
MANİSA (İHA) - 

Alınan bilgiye göre, Salihli İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, Sarıpınar Mahallesi 1091 Sokakta bir kişinin tasmasız ve ağızlıksız Pitbull cinsi köpek gezdirdiği ihbarı üzerine Zabıta ekipleriyle birlikte araştırma başlattı.
Yapılan çalışma sonrası tehlikeli köpek ırkları arasında bulunan 'Pitbull' cinsi köpeği sokakta gezdiren şahsın O.Ş. olduğunu tespit etti.
Yasaklı ırk olan Pitbull cinsi köpek ekipler tarafından el konularak, Salihli Belediyesi Sokak Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezine teslim edildi. Köpek sahibi O.Ş.’ye ise 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunun 14’üncü Maddesi gereğince 10 bin 434 lira para cezası uygulandı.
Öte yandan barınağa götürülen Pitbull cinsi köpeğin sahibine teslim edilmeyeceği ve başkasına da sahiplendirilmeyeceği öğrenildi.

Yorumlar (5)
sermet 2 hafta önce
ohhh. Elleriniz dert görmesin....Ne güzel bir ceza....Emsal olur inşAllah...
Manisalı 2 hafta önce
Salihli Emniyet Müdürlüğüne kanunları uyguladıkları ve Halkı koruma konusunda ki duyarlılıklarından dolayı tebrik ve teşekkür ederiz. Aynı duyarlılığı Manisa da ki birimlerden de bekleriz.
ozgurtrk 2 hafta önce
ceza iptal edilmez umarım...
Tolga 2 hafta önce
Tebrikler
Türker 2 hafta önce
Bu hayvanların kötü şöhretinin sebebi onları bu duruma düşüren sahipleridir.Küçük yaşta kulaklarını kesen,karanlık,izbe yerlerde kuru ekmeğe talim ettirip,şiddet ve eğitimini uygulayan ezik tiplerin elinde canavara dönüştürülmektedirler.Boğma tasma ve ağızlık ile gezdirilmesi gerekirken serbestçe dolaştırılabilmekte,hayvanın bir vukuatında rahatlıkla olay yerinde bırakılıp,terkedilmektedirler.seneler önce Ulupark'ta ağaçlara eski pantolon,gömlek asıp hayvanlarına saldırganlık eğitimi verenleri 155'e şikayet ettiğimizde haklı olarak zabıtayı aramamız gerektiği,zabıtayı arayınca da polisi arayın cevabını almaktaydık.
18
açık