SİİRT BALI MANİSA MESİR FUARI'NDA

banner297

27. Mesir Sanayi ve Ticaret Fuarı, Manisa Büyükşehir Belediyesi Fuar Merkezi’nde son gününde.  Uzun yıllardır arıcılıkla uğraşan Siirt Arıcılar Birliği üyesi Muzaffer Ünalan, fuarda kurduğu stantla Siirt'ten Manisa'ya getirdiği balı satıyor.

MANİSA 13.09.2020, 14:07
SİİRT BALI MANİSA MESİR FUARI'NDA

Mesir Sanayi ve Ticaret Fuarı bu yıl 27. kez Manisalılarla buluştu. Türkiye’nin her yerinden katılımcısı olan ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından desteklenen fuar, Manisa Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde SNS Fuarcılık tarafından organize ediliyor. Fuarda; beyaz eşya, mobilya, hazır mutfak, çelik kapı, dekorasyon, gıda, yapı, iletişim, bilişim gibi birçok sektörden firma yer alıyor. Sağlık Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı’nca belirlenen Covid-19 tedbirlerinin uygulandığı fuara maskeyle giriş yapılabiliyor. Stantların dizaynı sosyal mesafe ölçülerine göre ayarlandı.  Ziyaretçilerin sosyal mesafe kuralına uymaları sağlanırken, hijyen koşulları da titizlikle uygulanıyor.

"KATKI MADDESİ YOK"

Fuarda standı Siirt Arıcılar Birliği üyesi Muzaffer Ünalan, "Senede sadece bir defa bal hasadı ve bir de bal sağımı gerçekleştiriyoruz. Ballarımızda herhangi bir şekilde glikoz, şeker gibi katkı maddeleri bulunmamaktadır. Gönül rahatlığıyla alıcılarımız ve bal talepkarlarımız ballarımızı tüketebilirler" dedi.

Manisalıları fuara davet eden Ünalan, "Fuarda, iki farklı petek balımız var. İki farklı kara kovan sistemiyle modern ve ilkel kovanlarımız var. Bunlardan temin ettiğimiz süzme ballar, arı sütleri, propolisler, saf bal karışımları ve polenler. Bunlar bizim sattığımız ürünler" şeklinde konuştu.

Manisa Mesir Fuarı, Büyükşehir Belediyesi Fuar Merkezi'nde 13 Eylül Pazar günü saat 23.30'a kadar ziyaretçilere açık olacak.

Yorumlar (1)
vatandaş 6 gün önce
Balın kg fiyatını da ifade etseydiniz iyi olurdu.
31
parçalı az bulutlu