ŞEHZADELER'DE SULU TARIM SEVİNCİ 

banner297

Şehzadeler'in 8 mahallesindeki binlerce dönüm araziyi suya kavuşturacak olan Belenyenice ve Sarma Barajları tamamlandı.  AK Parti il-ilçe yöneticileri ve mahalle muhtarlarıyla birlikte Belenyenice Barajı’nda incelemelerde bulunan Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik “Bu büyük yatırımların ilçemize kazandırılmasında özel ilgi ve desteği olan, Manisa’nın evladı Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli ve Manisa milletvekillerimize hemşehrilerim adına şükranlarımı sunuyorum.” dedi.   

Manisa 26.10.2021, 10:46
ŞEHZADELER'DE SULU TARIM SEVİNCİ 

Manisa'nın Şehzadeler ilçesindeki binlerce dönüm arazide sulu tarım yapılabilmesinin yolunu açacak olan Belenyenice ve Sarma Barajları tamamlandı. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik,  beraberindeki AK Parti İl Başkan Yardımcısı Ekrem Pakdemirli, AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Mehmet Emin Çipiloğlu, DSİ Manisa 22. Şube Müdürü Gazi Mutluoğlu ve mahalle muhtarları ile birlikte yapımı biten Belenyenice Barajı’nda incelemelerde bulundu.  Belenyenice Barajı’nın 800 bin metreküp su tutacağını ve bu sayede Şehzadelerdeki bin 100 – bin 200 dönüm arazinin suya kavuşacağını ifade eden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Belenyenice Barajı’ndan Belenyenice Mahallesi olmak üzere Kalemli ve Karayenice Mahallelerinin istifade edeceğini söyledi. Başkan Çelik şöyle konuştu; “Bu mahallelerimizde çok daha verimli üretimler yapılacak ve bu mahallelerde yaşayan vatandaşlarımız daha çok gelir elde edip, ülkemizin ekonomisine katkıda bulunmuş olacaklar.”
 

“BARAJLAR 2021- 2022 YILLARI İÇERİSİNDE SU TUTACAK”
Belenyenice Barajı’nın yapımına önceden başlandığını ve 2020 yılına gelindiğinde barajın ancak % 40- 45’nin bitirildiğini kaydeden Başkan Çelik  “2020’nin Temmuz ayında Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli  bizleri bir toplantıya davet etti. Bu toplantı için bir dosya hazırlayıp Sayın Bakanımızdan ilçemiz tarımı için önemli olan bu barajın ödeneklerinin artırılarak kısa sürede tamamlanmasını talep ettik. Aynı zamanda Sarma Mahallemizde de bir baraj vardı aynı şekilde bu barajında ödeneklerinin artırılmasını talep ettik. Sarma Barajı’ndan birçok mahallemiz istifade edecek ve Şehzadelerin 6 mahallesi de bu mahalleler arasında. Şehzadelerdeki 9 bin dönümlük alan suya kavuşacak. Çok sağolsunlar, çok teşekkür ediyorum Sayın Bakanımız o günden sonra ilgili kuruma talimat verdiler ve ödenekleri artırdılar. Yapımları daha uzun yıllar süreceği düşünülürken Manisa’nın evladı Sayın Bakanımız Pakdemirli’nin özel ilgileri neticesinde kısa sürede tamamlandılar. Belenyenice Barajının gövde inşaatı bitti isale hatları tamamlanacak ve 2021- 2022 yılları içerisinde su tutacak. Vatandaşlarımız bahçelerini, tarlalarını sulayarak tarım yapacak.” şeklinde konuştu. 

“HEMŞEHRİLERİM ADINA ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM”
Suya kavuşacak mahallelerde büyük bir sevinç olduğunu kaydeden Başkan Çelik “  Çünkü bunlar büyük yatırımlar. Bölgemiz açısından son derece önemli yatırımlar. Belenyenice Barajı 7 milyon TL’nin üzerinde bir yatırımla tamamlandı. Buradaki hemşehrilerimiz daha çok üretip daha çok kazanabilsinler diye. Bu sevinci hemşehrilerimiz ile birlikte yaşamaktan mutluluk duyuyorum. Bu eserlerim Manisa’ya kazandırılmasında emekleri gayretleri olan AK Parti Manisa Milletvekillerimize çok teşekkür ediyorum. Sayın Bakanımıza hemşehrilerim adına şükranlarımı sunuyorum. Türkiye’de çakılan her bir çivide emeği, talimatı olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı sunuyorum. Hemşehrilerimize üreticilerimize hayırlı uğurlu olsun” dedi. 

ÜRÜN ÇEŞİTLİLİĞİ VE KALİTESİ ARTACAK 
Bölge insanı ve çevre mahallelerin muhtarları adına yaşadıkları sevinci ifade eden Belenyenice Mahallesi Muhtarı Ünal Demirtepe şöyle konuştu; “Belenyenice Barajı inşallah su tutmaya başlayacak. Sulu tarıma geçtiğimizde ürün artışı ve kalitesi olacaktır. Bunun için Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Tarım ve Orman Bakanımıza, milletvekillerimiz ve Sayın Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum”  


BAKAN PAKDEMİRLİ’Yİ AÇILIŞA DAVET ETTİ 
Sarma Barajı’nın tamamlanmasından duyduğu mutluluğu ifade eden Halıtlı Mahalle Muhtarı Mehmet Akbaş ise duygularını şu sözlerle dile getirdi;  “Sarma Barajı için yıllardır ha bugün ha yarın tamamlanacak deniliyordu.  Nihayetinde milletvekillerimizin desteği,  Sayın Bakanımızın özel ilgileri ile tamamlandı. Sayın Bakanımızı açılışında da mahallemize davet ediyoruz. Gelsin soframızı mutluluğumuzu bizimle paylaşsın. Bölge halkı adına kendisine şükranlarımızı sunuyorum”   

 

Yorumlar (0)
21
parçalı bulutlu