ŞEHZADELER'DE 3 BİN 500 AİLEYE KÖMÜR YARDIMI YAPILACAK

Türkiye Cumhuriyeti devleti ihtiyaç sahiplerinin kış aylarında üşümemesi için kömür yardımlarını sürdürüyor.

MANİSA 05.10.2020, 16:21
ŞEHZADELER'DE 3 BİN 500 AİLEYE KÖMÜR YARDIMI YAPILACAK

Manisa’da Şehzadeler Kaymakamlığına bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (Şehzadeler SYDV)  bu yıl 3 bin 500 haneye 700’er kiloluk kömür yardımı yapacak. İhtiyaç olursa belediyeler aracılığıyla da destek verilecek. Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Çaykara, kömür yardımlarını özellikle ödeme gücü belirli sınırın altında olan vatandaşlara yapılması noktasında özen gösterdiklerini ancak durumu iyi olduğu halde başvuranların bulunduğunu açıkladı. 

Vatandaşların kışı sıkıntısız geçirmeleri için çaba sarf ettiklerini kaydeden Kaymakam Çaykara, “Şehzadeler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı olarak bu yıl kömür yardımlarına başladık. 3 bin 500 haneye dağıtmayı planlıyoruz. Özellikle sobalı evlerde ödeme gücü düşük olan vatandaşlarımızın yararlanması için çalışmalar devam ediyor. Hane başı 700 kilo kömür dağıtılacak. İhtiyaç olduğunda belediyemiz de kendi imkanlarıyla destek olacak. Özellikle kömür yardımının ödeme gücü belirli sınırın altında olan vatandaşlarımıza yapılmasına özen gösteriyoruz. Ancak ısrarla maddi durumu ve gücü biraz daha iyi olduğu halde de müracaat edenler var. onların da durumlarını ekiplerimiz ayrıca değerlendiriyor. Vatandaşımızın kışı sıkıntısız geçirmesi için çalışmalarımız devam ediyor. Devletimiz her zaman ihtiyaç sahiplerinin yanındadır” dedi.

Yorumlar (5)
Ilker 2 hafta önce
Gizli zenginler ve suriyeliler hadi gene iyisiniz
Has Manisalı 2 hafta önce
Biz buraya ne kadar yazarsak yazalım sonuç değişmeyecek... Bu kömürler manisanın has fakir aileleri ne verilmiyor gidiyor muhtarlar ta suriyelilere yada kendi tanıdıklarını veriyorlar... Asıl fakirler faydalanamıyor... Ha bu kömürler de verildikten sonra ucuz fiyata satılıyor.. Durum bu...
ozgurtrk 2 hafta önce
Kömürler de gözüm yok ama Hak etmeyen kişilerde alıyor örneğin benim eski komşu adam çalışmıyor sabah akşam alkol içiyor komşularını ve çevresini rahatsız ediyor aldığı kömürleri satıyor alınan kömürler arada kontrol edilmelidir.
oktay 2 hafta önce
Ülke uçuyor diyorlar sadece Manisada 3500 aileye kömür yardımı yapıyorlar bu ne perhiz bu ne lahana turşusu safi palavra
Abidin. 2 hafta önce
Kömür ocaklarına parası ödenmeyen yardımlar mı görev zararı yani
16
açık