RECEP ÇINAR GÜVEN TAZELEDİ

banner297

Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Ve Kefalet Kooperatifi’nin (MESKOP) tek listeyle gerçekleşen 69. Olağan Genel Kurulu’nda 30 yıldır başkanlık görevini sürdüren Recep Çınar yeniden başkanlığa seçildi. Pandemi nedeniyle Laleli pazar yerinde yapılan genel kurula Manisa Ticaret İl Müdürü Muharrem Özel, Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hasan Geriter, Halkbank Manisa Şube Müdürü İsmail Karabay, esnaf odaları başkanları ve üyeler katıldı. Divan başkanlığına Soma Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Ayan seçildi. 

Manisa 14.07.2021, 15:23 14.07.2021, 15:42
RECEP ÇINAR GÜVEN TAZELEDİ

Kongreye katılan herkese teşekkür eden Manisa Esnaf Ve Sanatkarlar Kredi Ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Recep Çınar, “Kongremizi başta Manisa’mıza, ortaklarımıza ve tüm esnaf sanatkâr kardeşlerime hayırlar getirmesini diliyorum. Muhterem ortaklarımız genel kurulu açık havada yapıyoruz. Virüs dolayısıyla ertelenen genel kurul yapma imkanına kavuşamamıştık. En uygun yer Laleli pazar yeriydi.  Bu virüsten hem dünyamız hem de ülkemiz yavaş yavaş kurtulmaktadır. Dilerim en kısa zamanda bu beladan kurtuluruz.  Bu zaman dilimi içerisinde esnaf sanatkârımız çok sıkıntılar çekti. Çok zarar gördü. Her ne kadar devletimiz esnaf sanatkara sahip çıksa da kolay değildi. Direk zarar gören esnaf kardeşlerimiz iş yerlerimiz, kahvehane, kafe, berberler, restoranlardı. Dolaylı olarak zarar görmeyen hiçbir esnafımız yok diyebilirim. İnşallah bu serbestlik içerisinde işlerimiz açılır ve böyle devam eder. Bu dönemde esnafımız gerçekten parasızlık çekmedi. Esnaf kefalet kooperatifleri ile birlikte dağıtılan kredilerde başta devletimiz olmak üzere TESKOMB, Halk Bankası destek verdi. Bu yeterli değildi tabii ki. Önemli olan çalışıp para kazanmak. Çünkü biz bu şekilde alıştık. Çok şükür beklemediğim oranda destek gördük. Endişelerim vardı ama son2 yıla baktığımızda kimseyi kapıdan geri göndermedik. Halk Bankası müdürümüz İsmail Bey esnafa ve kooperatifimize olabilecek bütün kolaylıkları sağladı. Ellerinden geleni yapmıştır. 2018-2019 ve 2020 yılı olmak üzere 3 yıl içerisinde 270 milyon lira kredi dağıttık.  Esnaf kefalet kredileri esnaflarımız için çok önemli. Özel bankaların Esnaf kefalet kredileri faiz oranlarına yetişmelerine imkan yok. Devletimizin bizlere verdiği destek için kendilerine minnettarız. Kredi limitlerimiz halk bakası tarafından belirlene n 200 bin TL limiti pandemi döneminde dağıtmış olduğumuz 25 bin TL pandemi destek kredilerimiz dahil edilince limitlerimizi 225 bin TL’ye yükselttik.  Esnaf ve sanatkarımıza taşıt ve işyeri alımı için 500 bin TL kredi limiti belirleyerek kooperatif kredi faiz oranları 2020 yılı sonuna kadar olan kredilerde yüzde 4,5, 2021 yılı başından itibaren 9,5 faiz uygulandı ve tüm üyelerimiz zamanında ödemeleri gerçekleştirdi” dedi.  
Manisa Esnaf Ve Sanatkarlar Kredi Ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Recep Çınar başkanlığındaki yeni yönetim kurulunda Sait Başbelen, Mehmet Üzen, Salih Karaağaç, Destan Bulgay yer aldı. Yedek listede Saffet Taşkıncan, Bayram Şen, Fatih Sertesen, Salih Fulcun, Harika Gönül yer alırken, Denetleme kurulunda asil üyeler Mesut Dalkara, Zeki Apak, yedek üyeler Necati Pınar, Erdinç Ödeker oldu.

Yorumlar (3)
İlker 1 yıl önce
Koltuğa yapışan kalkmak bilmiyot..Bu ne ya
Manisalı 1 yıl önce
ayıptır yahu 30 sene olmuş artık koltuğu daha dinamik daha üretken gençlere bırakma vakti gelmiş ama maalesef ülkemizde koltuğu alan en az 20 sene bırakmıyor
manisalı 1 yıl önce
peh..
38
açık