PTT ÖNÜNDE EYLEM

Memur-Sen’e bağlı Toç Bir Sen sözleşmelilerin kadroya alınması için milletvekillerine mektup gönderdi. PTT Manisa Başmüdürlüğü önünde yapılan açıklamaya Memur-Sen Manisa İl Temsilcisi ve Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Mesut Öner, Büro Memur-Sen Şube Başkanı Murat Özkan, Bayındır Memur-Sen Şube Başkanı Ahmet Akkaya ve üyeler katıldı. 

banner292
PTT ÖNÜNDE EYLEM

Toç Bir-Sen Manisa Şube Başkanı Serdar Mersinli, “Hakkımız olanı istiyor,  kadro mücadelemize destek bekliyoruz. Bugün burada, Tarım-Ormancılık ve Bayındır Çevre İnşaat Hizmet Kollarının Yetkili Sendikaları Toç Bir-Sen ve Bayındır Memur-Sen olarak; Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabul edilen ve sözleşmeli personeli öz-üvey evlat diye ayrıştıran yasa teklifindeki adaletsizliğin biran önce düzeltilmesi noktasında sesimizi duyurmak için biraya geldik. Toç Bir-Sen ve Bayındır Memur-Sen İl ve Şube Başkanlıklarımızca; 81 ilde eş zamanlı olarak Milletvekillerimize mektup gönderiyor ve bir kez daha “hakkımız olanı istiyor,  kadro mücadelemize destek bekliyoruz” diye haykırıyoruz” diye konuştu. 
Mersinli, sözlerini şöyle sürdürdü: “Geçtiğimiz günlerde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Sözleşmeli Personelin sözleşme sürelerinin 4+2’den 3+1’e düşürülmesine yönelik içinde pek çok eksikliğin ve eşitsizliğin dolu olduğu yasa kabul edildi. Sözleşmeli olarak görev yapan; öğretmen, sağlık çalışanı ve din görevlilerinden bir kısmına yönelik yapılan söz konusu iyileştirmede; diğer kamu kurumlarında ve unvanlarda görev yapan personelin yer almaması hiç kuşkusuz çalışma barışını derinden sarsacak, çalışanların moral ve motivasyonunu düşürecektir. Sorun çözmekten ziyade sorunları çoğaltıp çalışma barışını ve adaletini yerle bir eden bu düzenleme bu haliyle asla doğru değildir. Yıllardır,’İş Güvencesi Kırmızı Çizgimiz’ diyerek her platformda kadrolu istihdamın hayati bir gereklilik olduğu bilinciyle 4/B’li (sözleşmeli) kardeşlerimizin 4/A kadrosuna geçirilmesi için mücadele ederken, bugün bir de sözleşmeli personeli  bu düzenlemeyle kendi aralarında eşitsizce ayıran kanuni düzenleme hiç bir şekilde kabul edilemez. Bazı kamu çalışanlarını bu düzenlemeyle sevindirirken diğerlerine üvey evlat muamelesi yapılması toplumsal ve çalışma hayatındaki dengeyi bozmanın yanı sıra Anayasamızın temel eşitlik ilkesiyle de asla bağdaşmamaktadır.  Bir an önce sözleşmeliliği sona erdirecek ve ayrım yapmaksızın tüm sözleşmelileri kapsayacak şekilde, yeni bir adımın atılması için ilgilileri aklı selim davranmaya davet ediyoruz. Unutulmamalıdır ki düzenleme dışında kalan kamu görevlileri ayrıcalık değil sadece hakkı olanı talep etmektedir. Ayrıca, geçtiğimiz gün Meclis’teki Bazı Kanun ve KHK'larda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifinin görüşüldüğü Genel Kurulda, Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Emrullah İşler’in 'Personel rejimine ilişkin farklı talepler olduğunu biliyoruz ve önümüzdeki dönemde AK Parti olarak bunları ilgili paydaşlar ve kurumlarla görüşerek kapsamlı bir şekilde ele alacağız” sözlerinin de takipçisi olacağız.” Daha sonra mektuplar Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki milletvekillerine gönderildi.
banner314

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
faysal - 2 hafta önce
Ülkenin durumuna bak..Bunların derdine bak...Atın hepsini işten gitsinler.
Avatar
Hakkı - 2 hafta önce
Kadro için eylem yapan arkadaşlar, size kadro verecek olanla aynı patron bu sendikanın. Sizle billur geçiyorlar, sarı sendaka... İnanıyorsanız daha ne diyelim ki.
Avatar
khk lı - 2 hafta önce
sizin fişlemelerinizle sadece manisa da binlerce kişi hakkı olan işinden oldu be neyin hak araması bu
Avatar
Hüseyin - 2 hafta önce
Beğenmeyen varsa istifa edebilir , sizlerin şuanki şartlarına maaşına talip OSB den çok insan var.
Avatar
KIRMIZIBEYAZ - 2 hafta önce
Ne kadar komik bir durum! Sarı sendikada hak arıyorlar :))))