Prof. Dr. Faik Mümtaz Koyuncu hayatını kaybetti

banner297

38 yıldır görev yaptığı süreç itibari ile binlerce bebeğin dünyaya gelmesini sağlayan ve  uluslararası boyutlarda birçok başarılı ameliyata imza atarak anne adaylarını hayata bağlayan Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesi Kadın Doğum Anabilim Dalı öğretim üyesi ve Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Prof.Dr. Faik Mümtaz Koyuncu testinin pozitif çıkmasıyla görev yaptığı hastanenin yoğun bakıma alındı. Prof. Dr. Faik Mümtaz Koyuncu'nun hayatını kaybettiği öğrenildi.

Manisa 09.12.2020, 17:57 09.12.2020, 18:06
Prof. Dr. Faik Mümtaz Koyuncu hayatını kaybetti

50'ye yakın uluslararası ve 100'e yakın ulusal yayın yanında çok sayıda Bilimsel Toplantıda Davetli Konuşmacı ve Oturum Başkanı olarak görevlerini üstlenen evli iki çocuk babası Prof. Dr. Faik Mümtaz Koyuncu, Covid-19 testinin pozitif çıkmasıyla birlikte Celal Üniversitesi bünyesinde oluşturulan yoğun bakım Pandemi servisinde tedavi altına alındı.

Deneyimli hekimlerin sürdürdüğü tedavilerde plazma tedavisi uygulanması sonrasında solunum sürecinin kısmen de olsa normale döndürülmesi sağlandı.

Yaşam savaşını kaybetti

Son gelen bilgiye göre Prof. Dr. Faik Mümtaz Koyuncu'nun hayatını kaybettiği bildirildi. Prof. Dr. Faik Mümtaz Koyuncu'nun ölümü üzüntüyle karşılandı. Sağlık camiası yasa boğuldu.


Yorumlar (4)
Doruk 2 yıl önce
Nur içinde yat güzel insan.
HASAN GÜNER 2 yıl önce
ALLAHTAN RAHMET YAKINLARINA SABIRLAR DİLERİM.ÇOK İYİ İNSANDI.
Emine 2 yıl önce
Çok üzgünüm hocam çok
Cihat 2 yıl önce
Üzgünüm nalet olası pis virüs kimleri aramızdan almadıki tabii ki sürecin normlara uygun sürdürülmemesi de yaygınlaşmasında ve de vakitsiz ölümlerin çoğalmasında önemli bir etken oldu; bu tür ölümlere uğrayanların sağlık şehidi sayılmaları gerekir ve de böyle bir düzenleme de şarttır. Hocamıza tanrıdan rahmet kalanlarına sabır ve başsağlığı diliyorum.