PAZARLAR CUMARTESİ KURULDU

banner297

Manisa’da tam kapanma döneminde farklı günlerde kurulan pazarlar Manisa Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu'nun aldığı karar kapsamında yeniden mevcut günlerine geri döndü.

Manisa 05.06.2021, 13:41 05.06.2021, 13:50
PAZARLAR CUMARTESİ KURULDU

Kademeli normalleşmeyle birlikte Şehzadeler’de Alaybey Pazarı olarak bilinen Cumartesi Pazarı ve Yunusemre’de Laleli Pazarı mevcut günleri olan Cumartesi kurulmaya başladı. Pazarcı esnafı tezgahını açarken, vatandaşlarda pazarlara giderek alışveriş yaptı. Pazarlarda Türkiye’nin çeşitli bölgeleri ile üretimin başladığı Manisa’da yerli sebze ve meyveler tezgahlardaki yerini almaya başladı. 
Manisa Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Halim Şener, pazaryerlerinin mevcut günlerinde açılmasından dolayı mutlu olduklarını belirterek, bütün pazarların eski günlerine dönmesini umut ettiklerini söyledi. Pazarlarda her zaman günlük ve taze ürünlerin bulunduğunu ifade eden Şener, “Manisa’mız başta olmak üzere Türkiye’mizin her yeri birbirinden güzel ürünlerle dolu. Manisa’mızda üretim sezonunu başlamasıyla birlikte yeril ürünlerimizde tezgahlardaki yerini almaya başladı. Vatandaşlarımız gönül rahatlığıyla pazarlara gidip alışverişini yapabilir” dedi.  Kademeli normalleşme kapsamında Pazar günleri sokağa çıkma kısıtlaması olduğu için Pazar günü kurulan Nurlupınar Pazarı ile Horozköy Pazar, Pazartesi günleri kurulacak.

Yorumlar (0)
24
az bulutlu