Özgür Özel, Enes Kara gibi hisseden gençlere seslendi: Bana ulaşın

banner297

Elazığ Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi 20 yaşındaki Enes Kara önceki gün, cemaat yurdunda yaşadığı baskılardan ve gelecek kaygısından dolayı intihar etmişti. Yaşadıklarını anlattığı video sonrası intihar eden gencin dramı sonrası sosyal medyadan tepkiler yükseldi.

Manisa 12.01.2022, 14:36
Özgür Özel, Enes Kara gibi hisseden gençlere seslendi: Bana ulaşın

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, umutsuzluğa kapılan gençlere çağrıda bulundu. Sosyal medyada paylaştığı mesajla gençlere seslenen Özel, açık iletişim bilgilerini paylaştı.

Özgür Özel, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"Enes Kara gibi benzer ya da farklı sebeplerle cemaat/tarikat/vakıf yurtlarına mahkum edilmiş kendisini risk altında hisseden umutsuzluğa kapılmış her bir kardeşime çağrımdır: Bana ulaşın, birlikte çare arayalım. Hallederiz! 0 312 420 52 67 eczozgurozel@gmail.com"

Yorumlar (1)
Zeki Çetin 4 gün önce
Münferit bir olaydan hareketle bütün tarikat ve cemaatlerin yurtlarında kalan gençlerin mağdur olduğunu düşünüp buraları şeytanlaştırmak gerçeklerden çok uzak. Enes evladımızın intiharı hepimizi derinden sarstı fakat buradan hareketle genelleme yapmak ve toptancı bir yaklaşım sergilemek hiç doğru değil. Enes evladımız sevgisizlikten ölmüştür. Kaldığı yerdeki baskılardan değil.
0
açık