NURLUPINAR’DA ŞEHİTLER İÇİN TOPLANTI VE DUA

Rejim güçleri tarafından düzenlenen hava saldırısı sonucu şehit olan askerler için Nurlupınar Mahallesi'nde Balıkesirlilerin katkılarıyla Mevlid'i Şerif okutuldu.   

MANİSA 09.03.2020, 15:56 09.03.2020, 16:01
NURLUPINAR’DA ŞEHİTLER İÇİN TOPLANTI VE DUA

Mevlid'i Şerif'e İl Jandarma Alay Komutanı Yardımcısı J.Kd. Albay Seyfi Türkan, İl Emniyet Müdürü Ömer Ulusoy, Şehzadeler İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Erkalaycıoğlu, Yunusemre İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Cebeci, Balıkesirliler Dernekleri Platform Başkanı Mehmet Çalışkan ve yönetimi, Hemşeri  Kültürleri Dernek Başkanı Ragıp Güneş ve ile yönetimi katıldı. Derneğin kurucularından olan Mevlüthan Hüseyin Köroğlu ve hocalartarafından şehitlerimizin aziz ruhları için okunan dualar sonunda yemek ikram edildi.

Manisa Balıkesirliler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı İsmail Önay, "Rabbim ülkemizin birlik ve beraberliğini, dirlik ve düzenini bozmasın. Vatan ve bayrak uğruna can veren şehitlerimizin mekânları cennet olsun. Allahü Teala Mevlid'i Şerifimize katılan herkesin dualarını kabul etsin. 27 Şubat 2020 tarihinde Suriye'nin İdlib bölgesinde Rusya destekli rejim güçleri tarafından düzenlenen hava saldırısı sonucu askerlerimiz şehit olmuşlardır. Vatan için şehadete eren kahramanlarımıza Cenabı Hak'tan rahmet diliyoruz. Allah, ruhlarını şad, mekanlarını cennet eylesin, kederli ailelerine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz. Türk Silahlı Kuvvetleri; vatanımızın bütünlüğüne, devletimizin bekasına, vatandaşlarımızın huzur güvenliğine yönelik tehdit ve tehlike oluşturan tüm terör örgütlerine karşı her zaman mücadele ettiği gibi, güney sınırımızda oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu ve terör eylemlerini sınır ötesinde önlemek, ülkemizin menfaatlerini, sınırlarımızı, geleceğimizi ve vatanımızın bütünlüğünü korumak amacıyla, asil milletimizin sevgisi ve duasından aldığı güçle “Bahar Kalkanı Harekatı’na” başlamıştır. Manisa Balıkesirliler Kültür Derneği olarak her zaman olduğu gibi devletimizi ve Türk Silahlı Kuvvetleri’mizi destekliyoruz. Dualarımız ve bütün kalbimiz kahraman askerlerimizle beraberdir. Mehmetçiğin ayağına taş değmesin. Allah yardımcımız olsun" dedi.

Yorumlar (0)
21
parçalı az bulutlu