Müzisyenlere İYİ Partili Akan'dan sestek

banner297

İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan, müzisyenlerin sorunlarını dile getirdi. Müzisyenlerin büyük bir kısmının 3 bin TL olarak açıklanan hibe desteğinden faydalanamadığını söyleyen İYİ Partili Akan, "Müziğe saat 00.00'dan sonra getirilen yasakla birlikte bu işin koronavirüsle alakası olmadığı, yaşam biçiminin dayatılmaya çalışıldığı ve müzisyenlerin bilerek bu ekonomik felakete sürüklendiği açıktır" dedi. 

Manisa 24.06.2021, 12:29
Müzisyenlere İYİ Partili Akan'dan sestek
banner388

İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan, pandemi gölgesinde geçen 1,5 yıllık sürede müzisyenlerin en mağdur kesimlerden biri olduğunu belirtti. Manisalı müzisyen Teoman Oral'dan bilgiler alan İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan, "Sanatçılarımıza yöneltilen bu düşmanca tavrı anlamak, sindirmek mümkün değil. Sanatçılar, iktidarın bu düşmanca tavrıyla büyük bir ekonomik buhrana sürüklendi. Bu süreçte işsiz kalan müzisyenlere 5 ay boyunca aylık yalnızca bin TL verildi. 3 bin TL'lik bir hibe desteği açıklandı ancak o destekten de birçok müzisyen faydalanamadı. Müzisyenlere bu desteğin ödemesinin Temmuz ayına sarkabileceği ifade edilmiş. Teoman bey, bir müzisyenin 1 yıldır evini kapatıp düğün salonunda kaldığını ve düğün işletmesi sahibinin günlük olarak verdiği küçük harçlıklarla ayakta durduğunu söyledi. Müzisyenlerimizi bu noktaya getiren, sanata düşmanmış gibi bakan AKP eseridir" diye konuştu.

İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan son olarak şu ifadeleri kullandı:

"Cumhurbaşkanı'nın gece 00.00'dan sonra müziğin sona ermesine ilişkin açıklamasına tüm müzisyenler ve toplum kusura baktı. Müzisyenler, kendilerine hiçbir destek vermeyen bu iktidara 1,5 yıldır kusura bakıyor. Müziğe saat 00.00'dan sonra getirilen yasakla birlikte bu işin koronavirüsle alakası olmadığı, yaşam biçiminin dayatılmaya çalışıldığı ve müzisyenlerin bilerek bu ekonomik felakete sürüklendiği açıktır. Cumhurbaşkanı'nın yaptığı bu açıklama ve bu karar hak ve özgürlüklere aykırıdır. Topluma empoze edilmeye çalışılan bu yaşam biçimi dayatmasına her platformda karşı çıkacağız. Müzisyenlerimizin, müziğin ve sanatın yanında olmaya devam edeceğiz."

Yorumlar (0)
40
açık