MİNİKLERİN BAYRAM COŞKUSU TÜM MAHALLEYİ SARDI

banner297

Eğitimin sadece dört duvar arasından ibaret olmadığını her fırsatta hayata geçirdikleri yaşamsal projelerle farkındalık yaratan Manisa Suphi Egemen İlkokulu idarecileri yarın tüm ulus olarak büyük bir coşku ile kutlanacak olan 29 Ekim Cumhuriyet bayramının coşkusunu mahalleliye erken yaşattı. Velilerin okul idaresi üzerinden Yunusemre Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne yaptıkları mahalle arasındaki Cumhuriyet Bayram yürüyüşüne alınan izinle gerçekleştirilen bayram coşkusunu Merkez Efendi Mahalle halkı yaşadı.

Manisa 28.10.2021, 14:00
MİNİKLERİN BAYRAM COŞKUSU TÜM MAHALLEYİ SARDI

Haber: Ahmet Ünsal

520 öğrenci sabahın erken saatlerinde bayramlık kostümlerini giyerek eğitim gördükleri Suphi Egemen İlkokuluna geldi. 17 sınıfta eğitim gören öğrenciler okul müdürleri Evra Seda Satan önderliğindeki 23 öğretmenin nezaretinde okul bahçesinde toplandı. Yürüyüş öncesi tüm hazırlıklarını tamamlayan öğrenciler bando eşliğinde okuldan çıkarak oturdukları Merkezefendi mahallesi sokaklarına aktılar. Bayramlık kostümleri ve ellerindeki Türk bayrakları ile kortejde rengarenk görüntüler oluşturan bando,ritim grubu,halk oyunları,modern dans ekipleri balkonlardan alkışlarla destek buldu.Kortejin yürüyüşü sırasında ananelere ve dedeler ise torunlarını alkışlarla karşıladı.

Sokakların temizliğinden sorumlu çalışanlar ise sokak süpürme işlemlerine ara vererek mahalleliye erken bayram coşkusu yaşatan kortejdeki çocuklara el sallayarak onların coşkusunu baylaştı. Minik öğrenciler üzerlerinde giydikleri Atatürk tişörtleri ile büyük beğeni kazandı.
Minik öğrenciler yürüyüş sırasında hep ağızdan 10. Yıl Marşı söyleyerek okullarının yolunu tuttu.

“ÇOCUKLARIMIZ DEDELERİNİ VE ANNEANNELERİNİ MUTLU ETTİ”   

Cumhuriyet’in 98. Yılı coşkusunu öğrencileri ile birlikte mahalleliye yaşatan projeyi hayata geçen Suphi Egemen İlkokulu Müdüresi Evre Seda Satan, “23 Nisan ve benzeri milli bayramlarımız öncesinden başlattığımız mahalleliye bayram coşkusunu yaşatma sürecimizi Cumhuriyet’imizin 98.yılında yaşatmamızı velilerimiz bizden istedi. Bizde onların bu isteğini kırmayarak İlçe Milli Eğitim müdürlüğümüze yazdığımız kortej yürüyüş yazımıza olumlu yanıt alarak hareket geçtik.Mahallemizde evlerinden çıkamayan büyüklerimiz torunları tarafından yaşatılan bayram coşkusunu balkonlarından el sallayarak paylaşmış olmaları hem bizleri hem de öğrencilerimizi çok mutlu etti.Eğer bandemi süreci izin verirse benzer kutlamayı 23 Nisan öncesinde yapmayı hedefliyoruz.Milli Bayramlarımızın çocuklarımız tarafından yaşatılması velilerimizi de mutlu ediyor.Dini bayramlarda ise çocuklarımıza yardımlaşmayı ve paylaşmanın önemini projelerimizle yaşatıyoruz.Emeği geçen öğretmenlerime çok teşekkürler ediyorum” dedi.

Yorumlar (0)
19
parçalı bulutlu