Minik öğrenciler Ata'yı andı

banner297

Milli Bayramlar ve dini bayramların coşkuyla kutlanmasından öncü projelerle mahalle halkının ayağına giderek bayram coşkusunu yaşatan Manisa Suphi Egemen İlkokulu minikleri Mustafa Kemal Atatürk’ün 83. Ölüm yıl dönümünde Atatürk dedesine yakışan bir anna törenine imza attılar. Saatler 09:05’i gösterdiğin çalan sirenlerle birlikte Minik öğrenciler Atatürk dedesine selam durdular.

Manisa 10.11.2021, 15:05
Minik öğrenciler Ata'yı andı

MANİSALI MİNİK ÖĞRENCİLER ATATÜRK DEDESİNİ BÖYLE ANDI

Haber: Ahmet Ünsal

500’ün üzerinde minik öğrenci Atatürk dedelerinin anma gününe yakışan hazırlıklarını aileleri ve öğretmenleri ile birlikte günler öncesinden tamamladılar.

Okul Müdürü Evre Seda Satan ve öğretmenleri işliğinde sabahın erken saatinde eğitim gördükleri Suphi Egemen okuluna koşarak gelen minik öğrenciler Atatürk dedesine yakışan törene imza attılar.
Miniklerin bir kısmı Atatürk’ün Afyon Kocatepe de giydiği asker üniforması üzerinde taşıyarak, diğerleri de onun silah arkadaşları rolünde gerçekleştirdikleri etkinlikler yan okuldan izleyen öğrenci ağabeylerince alkışlandı.
Pandemi dolayısıyla okul dışında izlemek durumunda kalan aileler ise çocuklarının 10 Kasım Atatürk’ü anma törenlerindeki performanslarını demir parmaklıklar arkasından alkışları ile destekledi.
Anka gününde öğrenciler, Atatürk için şiirler okuyup onun sevdiği şarkıları söylediler.
Minikler öğrenciler anma töreni boyunca ellerindeki Türk bayraklarını biran olsun yeri indirmedi.

Yorumlar (0)
9
orta şiddetli yağmur