MİMARLAR ODASI BAŞKANI GÜMÜŞ: BU ÜSLUBU MUHATTAP KABUL ETMİYORUZ

banner297

Manisa'nın imar planına ilişkin Mimarlar Odası Başkanı Yasemin Gümüş, yaptıkları açıklamaya gelen tepkilere ilişkin yanıt verdi.

Manisa 18.08.2021, 14:40 18.08.2021, 14:58
MİMARLAR ODASI BAŞKANI GÜMÜŞ: BU ÜSLUBU MUHATTAP KABUL ETMİYORUZ
banner388

Haber: Ahmet Ünsal

Şehir plancıların Manisa'nın imar planı ile ilgili verdiği dosya çerçevesinde Büyükşehir Belediyesince askıya çıkarılan imar ile ilgili olarak kamuoyuna yönelik 12 maddeyi içeren açıklamalarda bulunan Mimarlar Odası Başkanı Yasemin Gümüş, Kenan Evren Küçük sanayi sitesine yönelik 8. Maddeye tepki koyan açıklamalarda bulunan Kenan Evren Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Ümit Türek’i ‘uslüp ve saygıya’ davet etti.

Mimarlar Odası Başkanı Yasemin Gümüş, Ümit Türek’in  ‘mimari cehalet’ göndermesine yönelik yaptığı açıklamaya yanıt verdi. 

Gümüş, açıklamasında şunları söyledi:

“Dün askı sürecini tamamlayan Manisa İmar Planına ilişkin STK ların görüşleri, dolayısıyla Mimarlar Odası'nın da görüşleri konuşulabilir, tartışılabilir. Elbette konuşma üslubu saygı çerçevesinde olmalıdır. Küçük Sanayi Sitesi Başkanının konuyla ilgili açıklamasını kınıyor, bu üslubu muhattap kabul etmiyoruz. Son söz: Üslubu beyan ayniyle insan.” 

Yorumlar (6)
İSMAİL 1 ay önce
Şunu öğrenin artık Manisa da mimarlar odası yok. Manisa da sadece temsilcilik var.
MANİSA'LI 1 ay önce
PEKİ SİZ MANİSA HALKINA SORDUNUZ MU SİZİN ÜSLUBUNUZU KABUL EDİYOR MU DİYE? KENDİ KAFANIZA GÖRE ÇIKIP İMAR PLANLARINI ELEŞTİRİYORSUNUZ VE İTİRAZ EDİYORSUNUZ AMA HALKIN NE İSTEDİĞİNİ SORMUYORSUNUZ.
Rasim Ozan KUŞSUZBAHÇELİ 1 ay önce
Bozguncu,ideolojik,elitist mimarlar odası
Kürşat YILMAZ 1 ay önce
Sayın editör öncelikle İsmini yazdığınız Sanayi Sitesinin ismi Küçük Sanayi Sitesidir,o zatın ismi oradan kaldırılmıştır.
MANİSA 1 ay önce
BÖYLE BİR PROJE İPTAL OLURSA HAKKIM HARAM ZIKKIM OLSUN. MİMARLAR ODASI HİÇ BİR HALTA YARAMIYOR VE KALKIP PROJENİN İPTALİNİ İSTİYOR TAM BİR KEPAZELİK.! BU GÜNE KADAR MANİSAYA NE YAPMIŞLARDA İMARA İTİRAZ EDİYORLAR. İMARIN DAĞIN BAŞINDA OLMASINI İSTİYORLAR BELLİKİ ORDA DÖNÜM DÖNÜM ARSALARI VAR. KENDİ CEPLERİNİ DÜŞÜNÜYORLAR. BİDE GELMİŞLER AKTİF TARIM YAPILIYOR DEMİŞLER ULAN SAHTEKARLAR HALKA NE ZAMAN TARIM İÇİN DESTEK OLDUNUZDA BU GÜNDE KALKIP TARIM TARIM DİYE TUTTURUYORSUNUZ İŞİNİZ GÜCÜNÜZ KOLPALIK. MADEM O KADAR İTİRAZ EDİYOSUNUZ KOYUN HALKIN ÖNÜNBİ SANDIK GÖRÜN BAKALIM NE OLUYOR.!!
Hakkı 1 ay önce
Darbeci mahkemede mahkum Kenan Evren in adı hala nasıl Küçük Sanayi Sitesi nde kalabiliyor? Bu duruma el atılması lazım?
22
açık