MİLLET ÇARŞISINDA ÜRETİCİ VE İKİNCİ EL PAZARI KURULDU

Yunusemre Belediyesi, Yunus Emre Millet Çarşısı’nın içerisinde yer alan modern pazaryerinde ikinci el eşya pazarı ile üretici (köylü) pazarı kuruldu. Pazara ilgi yoğun olurken; hem pazarcılar hem de vatandaşlar hizmetten memnun kaldı.

MANİSA 27.09.2020, 15:53
MİLLET ÇARŞISINDA ÜRETİCİ VE İKİNCİ EL PAZARI KURULDU

Yunusemre Belediyesi, Türkiye’nin en modern 2 katlı kapalı pazaryerlerinden birini içerisinde barındıran Yunus Emre Millet Çarşısı’nda ikinci el eşya pazarı ile üretici (köylü) pazarını kurdu. Vatandaşların hizmetine sunulan pazarda; birinci katında üretici pazarı, ikinci katında ise ikinci el eşya pazarı yer aldı. Pazarda tezgah açan üreticiler hizmetten duyduğu memnuniyeti dile getirerek düşüncelerini şu sözlerle ifade etti:

Hüsniye Yıldırım: “Her tür köy ürünleri mevcut. Karpuz, kavun barbunya… Bugün ilk gün olduğu için baya gelen giden var. Ortam temiz çok güzel. Belediye Başkanımıza çok teşekkür ederiz.”

Süleyman Taş: “Karakoca’dan geliyorum. Elmadan cevize birçok ürün satıyorum. Ortam çok güzel. Bize bu imkanı sunan Başkanımız Mehmet Çerçi’ye teşekkür ediyorum.”

Erdal Karayel: “Çok iyi. Burada aradığın her şeyi bulursun. Kumun tozun içinden çıktık. Çok güzel bir ortamda satış yapıyoruz. Çok teşekkür ederiz.” Vatandaşlardan Veli Şencan da organik ürünleri uygun fiyata bu pazarda bulabildiğini söyledi.

Üreticileri ve tüketicileri bir araya getirecek üretici ve ikinci el pazarı, haftanın her pazar günü kurulacak.

Yorumlar (3)
Manisalı 3 hafta önce
Çerçi ne hayallerle ne kadar paralar savurarak yaptırdı orayı biliyonuz mu? 3-4 köylü ve 1-2 köylü kılığında sergi açmasına kalacağını bilseydi kamyonla parayı o ucube binaya gömmezdi. Büyük pazar düşünüldü tutmadı, bir kaç dükkan açıldı tutmadı, düğün dernek tutmadı, şimdi sözde 'organik pazar' ağzıyla tutacak ha güldürmeyin insanı. Yazık Milletin vergilerine paralarına. Bir de ormanı talan ederek yapılan sözde kültür park mı, erenler meclisi mi ne yapmışlar, arada yandaşlar toplanıp keyif yapma yeri. yeyin beyler yeyin, devir sizin devriniz, bu dünyaya belli olmaz ama öbür tarafıda var bu işin, millet çöpten atık toplarken siz şatafatın dibine vurun ki, defteriniz kabarsın...
Almancı 3 hafta önce
Baştan söyliyim akp deyilim fakat yapılan hizmeti beyendim Çerçi başkana teşekürler böyle güzel hizmet ler a parti b parti olması önemli değil önemli olan manisamıza yapılan güzel hizmetler teşekür ederim
sşga 3 hafta önce
bozuk saat misali arada sırada belediyede iyi şeyler oluyor. umarım her önüne geleni üretici olarak pazara almazlar. pazar yerlerinde ki deveciler halden mal alıp köylü pazarında satıyordu.
18
parçalı bulutlu