MİLLET ÇARŞISI’NDA TUHAFİYE TEZGAHLARI DA KURULDU

Türkiye’nin en modern kapalı pazaryerlerinden olan Yunus Emre Millet Çarşısı’nda tuhafiye tezgâhları da kuruldu. Koronavirüs nedeniyle pazaryerinde tüm önlemler alınırken; tuhafiye esnafı tezgâhlarını açmaktan dolayı memnun.

MANİSA 28.07.2020, 12:22 28.07.2020, 12:46
MİLLET ÇARŞISI’NDA TUHAFİYE TEZGAHLARI DA KURULDU


 

Türkiye’nin en modern 2 katlı kapalı pazaryerinden olan pazarda tuhafiye tezgâhları da hizmet vermeye başladı. Tüm dünyada pandemi olarak ilan edilen Koronavirüs (Covid-19) nedeniyle sıkı önlemler alındı. Pazaryerine giren vatandaşların ateşleri ölçülerek el dezenfektanı kullandırılıyor. Tuhafiye alanında hizmet veren pazarcı esnafına da hayırlı kazançlar dileyen Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, tüm dünyada salgın haline gelen koronavirüs (KOVİD-19) salgını nedeniyle vatandaşları uyararak bu konuda açıklanan tedbirlere uymalarını istedi.

Başkan Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Tuhafiye alanında hizmet veren esnafımız pandemiden en çok etkilenen pazarcı esnaflarımızdı. Koronavirüs önlemlerini de alarak esnafımızın daha fazla mağduriyet yaşamasını istemedik. Esnafımız ile vatandaşımızın açıklanan önlemlere sıkı sıkıya uyarak alışverişlerini sağlıklı bir şekilde gerçekleştirmesini diliyorum. Esnafımıza da rabbim helal kazançlar nasip etsin” dedi. Türkiye’ye örnek pazaryerinde tezgâhlarını açtıkları için sevinçli olduklarını belirten pazarcı esnafı da Başkan Çerçi’ye teşekkür etti. 

Yorumlar (2)
4545 6 gün önce
Esnafı da komik, başkanı da. (Manisa nın üst gelirli kesiminin yaşadığı Güzelyurtta kim pazardan kıyafet alacak bunu hiç düşündü mü esnaf kardeşimiz ? düşünmedi ki gidip o tezgah yerlerine 60 - 70 bin TL para ödedi. Siz sanıyor musunuz Penti den çorap alan o zengin kesimin sizden çorap alacağını. Alsa da 2 liraya alıp 3 liraya satmaya, evinize ekmek götürmeye çalıştığınız bu zorlu günlerde 60 - 70 bin TL yer parasını nasıl geri kazanacaksınız acaba. Mahallelerden otobüs kaldırıp pazara insan taşımak daha kaç zaman sürer. İşiniz çok zor esnaf kardeşim...
Allah kazancınızı bol etsin...
Tuhafiye 5 gün önce
Kardeşim bilip bilmeden yorum yapma, sadece günlük isgaliye ücreti ödeniyor, kendim esnafım , 2 belgesi olan 50 TL isgaliye ucreti var denildi, onuda bu hafta toplamadilar, bahsettigin 50-60-70 bin TL ücret ödenmedi, eğer satış olmaz ise, bunu sen değil Allah bilir, olmaz farz edelim tezgahını acmazsin olur biter...
34
açık