MEVCUT BAŞKANA OY VERİR MİSİNİZ? YÜZDE 57'Sİ 'EVET' DEDİ

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Avrasya Araştırma Şirketi’nin Eylül ayı araştırmasında katılımcılara yönelttiği “Yaşadığınız ilin büyükşehir belediye başkanlığı seçimi yenilenecek olsa mevcut başkana oy verir misiniz?” sorusuna Manisalılar, yüzde 57,9 oranında ‘evet’ karşılığını verdi. Mart 2019’da gerçekleştirilen Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde yüzde 52,77 oranında aldığı oyla yeniden başkanlığa seçilen Başkan Ergün, son kamuoyu araştırmasıyla bu oy oranının da üzerine çıkmış oldu.

MANİSA 16.09.2020, 15:06
MEVCUT BAŞKANA OY VERİR MİSİNİZ? YÜZDE 57'Sİ 'EVET' DEDİ

Avrasya Araştırma Şirket Eylül ayında yaptığı araştırmayı kamuoyu ile paylaştı. 30 büyükşehir belediyesi ve bunlara bağlı 100 merkezi ilçeyi kapsayan ve 10-14 Eylül tarihleri arasında SMS yönlendirmeli on-line sistemle gerçekleştirildiği belirtilen ankette, katılımcılara “Yaşadığınız ilin büyükşehir belediye başkanlığı seçimi yenilenecek olsa mevcut başkana oy verir misiniz?” sorusu da yöneltildi. Ankete katılan Manisalılar, yüzde 57,9 gibi bir oranla Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e yine oy vereceğini söyledi. Böylece Mart 2019’da gerçekleştirilen Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde yüzde 52,77 oranında oyla yeniden başkanlığa seçilen Başkan Ergün, son kamuoyu araştırmasıyla bu oy oranının da üzerine çıkmış oldu.

“Hizmette ayrım yapmadık”

Manisalıların teveccühüyle 3 dönemdir Manisa’ya hizmet ediyor olmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, son kamuoyu araştırmasında da Manisalıların şahsına gösterdiği ilginin, kendisini mutlu ettiğini ifade etti. Başkan Ergün, “Doğduğum ve havasını soluduğum bu güzel şehre belediye başkanı olarak hizmet ettiğim için önce Allah’a, sonra da bana bu teveccühü gösteren değerli Manisalı hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Sevdamız olan şehrimizin gerçekten ihtiyaç duyduğu proje ve hizmetleri vatandaşlarımıza ulaştırmanın çabası içinde olduk. Hizmetlerimizde oy veren/vermeyen ayrımını hiçbir zaman yapmadık. Geldiğimiz noktada yaptığımız işlerin doğruluğunu hem seçim sonuçlarında hem de kamuoyu yoklamalarında çıkan sonuçlarda görüp mutlu oluyoruz. Tüm hemşehrilerime şahsıma gösterdikleri teveccühten dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yorumlar (20)
MUHASEBE 1 hafta önce
YALAN....
BU HABERİ YAYINLAYAN ADMİN SANA SORUYORUM SEN OLSAN
CENGİZ ERGÜN E OY VERİR MİYDİN.
Ilker 1 hafta önce
Hangi manisada yaptınız bu anketi..Aşağı manisa mı, yukarı manisa mı..
Tamam ama 1 hafta önce
Takım tutar gibi siyasi particiliğe gerek yok.Dinamik,Geniş Vizyonlu taze kanlar gerekiyor.Manisanın değişim ve gelişime ihtiyacı var.Bu çok açık.
Diamants Perles 5 gün önce
manisadaki 4 ilçe belediyesi chp'li ve aslanlar gibi çalışıyorlar mahallelere hizmet götürüyorlar her türlü engellemelere karşın bu 4 ilçe belediye başkanlarından biri kesinlikle manisa'da 2024 chp adayı olabilir yeni mansur yavaşlar yeni ekrem imamoğlular yeni tunç soyerler yeni fatih mehmet maçoğlular çıkabilir solcu-sosyalist-sosyal demokrat yerel bazda liderler çıkarmada manisanın hiçbir eksiği yok hatta fazlası bile var
aa 1 hafta önce
Görecez
deneme deneme 1 hafta önce
tamamen gündemde tutma , Her ay anket yapılıyor ben bir tanesine bile denk gelmedim kime soruyorlar seçimde aldığı oy yüzde 52, suya zam, imar yok, her yer reklam(aylık reklama ne kadar para harcanıyor neden açıklanmıyor?), ramamzan bayramında sokağa çıkma yasağı olmasına rağmen bütün afişlerde ramazan bayramınız mübarek olsun yazıyordu kim bakacak yazık günah değil mi? oy oranı yüzde 58.
Bu terste bir işlik var
Manisahaberleri olumsuz yorum olunca 7 saat sonra onaylıyorsunuz haber bandı değişsin diye mi
ragnar lothbroke 5 gün önce
sanki ankara istanbul çok iyi oralar yıllar sonra susuzlukla çalıştı Allah'tan korkun bee cengiz başkan aslanlar gibi hizmet ediyor manisaya
Cemile Altın 1 hafta önce
karşısına 3 dönemdir alternatif olabilecek isimler çıkmadığı için hasbelkader kazanabildi bülent kar gibi antipati toplayan hüseyin tanrıverdi gibi manisanın havasını bile solumayan orkun şıktaşlı gibi zarif kibar kalıp meydan okuyamayan özgür özel gibi eğilip bükülemediği için çok açık veren isimler çerez hüviyetinde oldu cengiz ergün için ama karşısına erdinç yavaşlı gibi yıldızı yükselen bir kişi olsa besim dutlulu ahmet öküzcüoğlu zeki bilgin çetin akın gibi ilçelerine başarılı çalışmalar yapan isimler aday olsa tıpkı adana gibi mersin gibi manisa da el değiştirir nasipse 2024'e artık
Kendini sevmeyen birey 1 hafta önce
Akp ve MHP sordunuz galiba
1 hafta önce
GEÇEN SENE GELDİM MANİSAYA ŞUANA KADAR BELEDİYECİLİĞİN 'B' SİNİ DAHİ GÖREMEDİM
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
21
açık