Mehmet Üzen yeniden aday

banner297

Manisa Elektronik Ürün Güvenlik Sistemleri Telekomünikasyon Cihazları Esnaf Odası (MEGTEO-Manisa Elektronik Teknisyenleri Odası) Başkanı Mehmet Üzen,  3 Şubat 2022 Perşembe günü yapılacak olan olağan genel kurulda yeniden başkanlığa aday olduğunu açıkladı.

Manisa 24.01.2022, 10:53
Mehmet Üzen yeniden aday

Manisa Elektronik Ürün Güvenlik Sistemleri Telekomünikasyon Cihazları Esnaf Odası (MEGTEO-Manisa Elektronik Teknisyenleri Odası) Başkanı Mehmet Üzen,  3 Şubat 2022 Perşembe günü yapılacak olan olağan genel kurulda yeniden başkanlığa aday olduğunu açıkladı. 300 civarında üyenin oy kullanacağı genel kurul Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Sosyal Tesislerinde gerçekleşecek. 

Yunusemre Belediyesi İrfan Meclisinde adaylığını açıklayan Mehmet Üzen, “Kongremiz öncesi bizde yönetici arkadaşlarımız ile birlikte adaylığımızı açıklamak istedik. Geçmiş dönem de çok iyi çalışmalarımız var. Türkiye’de ilk olarak Manisa’da merkezi uydu sistemine geçiş ile ilgili emeklerimiz var. Üyelerimiz meslek kuruluşları kanununda ustalık belgesi ile ilgili talepleri vardı ve bunların hepsine cevap verdik. Belgelendirmede Manisa’da çok güzel işler yaptık. Sektörümüz tamamen teknolojiye bağlı. Bu durumda da elektronik cihazların yetkili ve bilgili kişiler tarafından yapılması yönünde mücadelemizi sürdürdük. Fakat kontrol noktasında zabıtlardan verim alamadık. Gelecek dönemde seçimi de alırsak Ankara’da temaslarda bulunarak sektörümüzün Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlanması çalışmalarını sürdüreceğiz. Çünkü tamir edilemeyen her elektronik cihaz milli bir kayıptır. Tamamen elektronik cihazlar yurtdışına bağlı bu yüzde de ekonomik olarak bir kayıpla cari açığa sebep oluyor. Bu sektörün kontrol altına alınması lazım. Belgesiz iş yapanlara ciddi cezalar gelmesi gerekiyor. Bu şekilde devam edilirse bu cihazların çöpe gitme durumları var. Bunların geri dönüşüme kazandırılması için çalışmalarımız olacak.  Manisa’mızda bir elektronikçiler çarşısı hayal ediyoruz. Bunu da işyeri edindirme ve yapı kooperatifi kurarak kirada olan üyelerimizi de toplayarak bu hayalimiz gerçekleştirmek istiyoruz. Gelecek dönemde bu projelerle uğraşacağız. Herkesin desteğini bekliyoruz” dedi.

Yorumlar (0)
19
parçalı az bulutlu