MASKİ'DEN UZUN SÜRELİ SU KESİNTİSİ AÇIKLAMASI

MASKİ Genel Müdürü Şehnaz Başaran, Gürle İçme Suyu Ana İsale Hattının Çapaçarık’taki tahliye vanasında yaşanan arıza nedeniyle bir açıklama yaptı. 1000’lik çapta bir hattın vanasında meydana gelen arızanın tamir edilmesinin uzun sürdüğünü belirten Başaran, ekiplerin büyük bir özveri ile çalışarak gece saatlerinde çalışmayı tamamladıklarının altını çizdi.

MANİSA 28.07.2020, 10:48 28.07.2020, 11:45
MASKİ'DEN UZUN SÜRELİ SU KESİNTİSİ AÇIKLAMASI

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürü Şehnaz Başaran, Yunusemre ilçesinde yaşanan uzun süreli su kesintisi ile ilgili bir açıklamada bulundu.

Başaran, Gürle İçme Suyu Ana İsale Hattında tahliye odasının vanasında meydana gelen arıza nedeniyle uzun süreli su kesintisi yaşandığını belirterek, yüklenici firma ve tüm MASKİ ekiplerinin arızanın ilk anından itibaren görevinin başında olduğunu söyledi.

1000’lik çapta bir hattaki suyun ara vanalar kapatılsa dahi tahliyesinin belirli bir süre aldığını vurgulayan Başaran, ekiplerin büyük bir özveri ile çalıştığını belirtti. Çalışmanın başlamasının ilk anından itibaren gerek Genel Müdür Yardımcısı Erman Aydınyer’in gerekse de İçme Suyu Daire Başkanı Bircan Kaynak’ın personellerle birlikte sahada olduğunu belirten Başaran, gece geç saatlerde tahliye vanasının tamir işinin bitirilmesinin ardından kontrollü olarak depolara su verilmeye başlandığını ifade etti.

Ani basınç artışı nedeniyle şebekede bir patlak yaşanmaması için suların yavaş bir şekilde verildiğini söyleyen Başaran, bu şekilde elimizde olmayan sebepler nedeniyle uzun süreli bir kesinti yaşanmasından ötürü tüm Manisalılardan özür dilediklerini vurguladı.

Yorumlar (8)
manisalı 6 gün önce
şehnaz hanım bu işi yapamıyorsunuz bırakın müdürlüğü. koordinasyon yok müdahale yok iş gücü nerelerde kullanılıyor belli değil, sürekli su kesintileri. manisa tarihi boyunca su konusunda böyle karanlık bi devir yaşamamıştır.
misafir 6 gün önce
Oh ne ala bir özürle geçiştirin,kardeşim.yüklenici firma kim.Bu arızalar bu kadar sık mı olur.o isale hatları daha 6 ay olmadı yenilenmedi mi.Tabii nasıl sa hesap soran yok.yiyin efendiler yiyin...
azim43 6 gün önce
inanılır gibi değil...saatlerdir susuzuz üstelik salgın günlerinde ödediğimiz yüksek faturalara rağmen maski birkez daha sınıfta
manisalı 6 gün önce
Merkez efendiye suyu verdinizde çamurdan başka birşey akmıyor. 1 ton kredim boşu boşuna gitti.
Işın Kaya 6 gün önce
Sayın yetkililer musluklardan kirli su akıyor..
vatandaş 6 gün önce
Musluklardan kir akıyor. Sorumlular hesap vermeli. Bu kaçıncı kesinti yeter artık. MASKİ yüzünden bu yönetime bir daha oy moy yok. Eskiden gayet iyiydi, neden seçim sonrası değişildi? neden umursanmıyoruz?
Ayrıca Uncubozköyde su kaçağını ihbar edince 3 gün sonra geliyorsunuz. Faturada biz ödüyoruz nasılsa.
İsimsiz 6 gün önce
Bu kesinti disinda Tevfikiye mahallesinde her hafta sonu da mutlaka saatlik olarak su kesintisi yasiyoruz. Nedendir bu duzenli kesintiler
Yılmaz 6 gün önce
Pandemi sureci üstelik yaz günü böyle bi calisma olur mu 12 saat surdu yazik ya.
34
açık