MASKİ'DEN BİRÇOK MAHALLEYE MÜJDE

MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay ve Genel Müdür Yardımcısı Erman Aydınyer, yayın hayatına yeni başlayan Manisa TV ekranlarında Özgür Hancıoğlu'nun sunumuyla gerçekleştirilen 'Gündem Özel' programında birçok mahalleye altyapı ve üstyapı müjdesini verdi.  Genel Müdür Aslay,  Ahmetli ilçesine bağlı Gökkaya, Saruhanlı ilçesine bağlı Azimli, Mütevelli ve İshakçelebi Mahalleleri, Gördes ilçesi Güneşli Mahallesi, Gölmarmara ilçesi Ozanca Mahallesi ve Salihli ilçesine bağlı Karayahşi Mahallesi’nde toplamda 72 km içme suyu, 79 km kanalizasyon ve 720 bin metrekare kilit parke taşı döşeme çalışması gerçekleştirileceğini belirtti.

MANİSA 24.09.2020, 17:48
MASKİ'DEN BİRÇOK MAHALLEYE MÜJDE

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürü Burak Aslay ve Genel Müdür Yardımcısı Erman Aydınyer, yayın hayatına yeni başlayan Manisa TV ekranlarından Özgür Hancıoğlu’nun sunumuyla gerçekleştirilen ‘Gündem Özel’ programına konuk oldu. Programda il genelindeki birçok mahallede altyapı ve ardından üstyapı çalışmalarının yakın zamanda başlayacağının müjdesi verildi.

200 mahallede altyapı çalışması yapıldı

101 ve 154 mahalle projesi kapsamında 200 mahallede altyapı çalışmasını tamamladıklarını belirten Genel Müdür Yardımcısı Erman Aydınyer, “Bu mahallelerin büyük kısmında üstyapı da tamamlandı. Alaşehir ilçesine bağlı Yeşilyurt, Kavaklıdere ile Saruhanlı ilçesi Büyükbelen Mahallesi’nde altyapı çalışmalarını tamamladık. Şu anda üstyapı çalışmaları da devam ediyor. Kula, Hacıtufan, Bebekli, Şehitlioğlu ve Esenyazı Mahallelerinde de altyapı bitti. Üstyapı da önemli bir kısım tamamlandı. Bunlar büyük yatırımlar” dedi.

Vatandaşlarımız memnuniyetlerini her kulvarda gösteriyor

Daha önce hiçbir yatırım almayan mahalleler olduğunun altını çizen Genel Müdür Burak Aslay, “Altyapı ve üstyapı adına hiç hizmet almayan mahalleler vardı. Vatandaşlarımız, 3-5 sene öncesine gidildiğindeki manzara ile şimdiki görüntü arasında ne kadar fark olduğunu görebiliyorlar. Yıllarca toz toprak içerisinde yaşamış olan insanlarımız, hizmetlerimizi görüyor ve memnuniyetlerini de her kulvarda gösteriyor, büyük takdirle karşılıyorlar. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün yatırım yapılan mahallelere gittiği zaman o kadar büyük bir coşkuyla karşılanıyor ki, vatandaşlarımızın yüzlerindeki mutluluğu görmek hem Başkanımızı hem de bizleri mutlu ediyor” dedi.

7 Mahalle, 72 Km İçme Suyu, 79 Km Kanalizasyon ve 720 Bin Metrekare Parke

Programda il genelinde altyapı ve üstyapı adına yapılacak olan çalışmaları paylaşan Genel Müdür Yardımcısı Erman Aydınyer, “Yatırımlar kapsamında, Ahmetli ilçesi Gökkaya Mahallesinde içme suyu hattı, Saruhanlı Azimli Mahallesinde içme suyu, kanalizasyon hattı ile üstyapı, Saruhanlı Mütevelli Mahallesine kanalizasyon hattı ve kilit parke ile Saruhanlı İshakçelebi Mahallesinde içme suyu terfi hattı döşeme çalışmalarının ihalelerini gerçekleştirdik.  Gördes Güneşli Mahallesinde alt ve üstyapı ile 100 ve 400 tonluk içme suyu depoları, Gölmarmara ilçesi Ozanca Mahallesinde alt ve üstyapı, Salihli ilçesi Karayahşi Mahallesinde alt ve üstyapı çalışmalarında kısa süre içerisinde ihaleye çıkılacak.  7 Mahallede toplam 72 Kilometre içme suyu, 79 kilometre kanalizasyon ve 720 bin metrekare kilit parke taşı döşeme çalışması gerçekleştirilecek.  İl genelindeki kilit parke çalışmalarının büyük kısmında Büyükşehir Belediyesinin kendi imalatı olan taşlar kullanılacak” ifadelerini kullandı. 


Yorumlar (7)
vatandaş 1 ay önce
merkez ilçe yunusemrede halen alt yapısı olmayan mahallerimizde var bu pandemi döneminde bazı evlerin pis su atıkları yollara akmaktadır. özellilkle biran önce molla süleymanlı mahallesinde alt yapısı cözümlenmesi gerekmektedir iyi çalışmalar gündeme alırsanız seviniriz
4545 1 ay önce
molla süleymanlıyı ele alın başkanım orası önemli artık kokular ayyuka cıktı biran önce
DELİYÜREK 1 ay önce
2014 YILINDA BÜYÜKŞEHİR STATÜSÜNE KAVUSAN KENTİMİZ MAALESEF SOSYAL BELEDİYECİLİK ACISINDAN BİRAZ GERİDE Mİ KALDI ANLAMADIM YUNUSEMRE İLÇESİ MOLLA SÜLEYMANLI MAHALLESİ ALT YAPISI OLMAYAN BİR MAHALLENİZ MAHALLEYE YAKIN TÜM YAKIN MAHALLER BU SORUNU SİZLERİN SAYESİNDE CÖZÜME ULAŞMIS BULUNUYOR. 2020 YILI HEPİMİZCE MALUM BİR SALĞIN DÖNEMİ GEÇİRMEKTEYİZ MAHALLEMİZDE HALEN BAZI EVLERDE PİS SULAR YOL İÇİLERİNE AKMAKTA BUDA SİVRİSİNEĞİ VE BERABERİNDE SALGIN HASTALIKLARA DAVETİYE CIKARMAKTADIR . MANİSA BÜYÜK ŞEHİR'E BAĞLI MANİSA SU VE KANALİZASYON DAİRE BAŞKANIMIZ BU SORUNA BİRAN ÖNCE ÇÖZÜM BULMALI VE BU MAHALEMİZİ BÜ HİÇ HOŞ OLMAYAN DURUMDAN KURTARMALIDIR MAHALLE SAKİNLERİ OLARAK MADURİYETİZİN GİDERİLMESİNİ İSTİYORUZ. SAYGILAR
mahalle sakini. 1 ay önce
başkanım birde kuyualan mahallesinde kaldırımları yapsanız. elektırikçiler suarıza ekipleri kaldımları kırıp bıraktılar. saygılar.
man45 1 ay önce
eski yağcılar mevkinde su yok su haberiniz var mı?
Tarzan45 1 ay önce
Asıl Manisa'nın en büyük mahallesi olan Muradiye'yi elden geçirsinler.
vatandaş 1 ay önce
tirkeş mahallesine gene su yok bizde türk vatandaşıyız
23
parçalı az bulutlu