Masa ve sandalyeler kaldırıldı  

banner297

Manisa'da zabıta ekipleri, işletmelerin caddeye masa ve sandalye çıkarmalarını engelledi. Zor günler geçiren cadde esnafı şaşkın ve tepkili. 

Manisa 30.12.2021, 12:20 30.12.2021, 12:28
Masa ve sandalyeler kaldırıldı  

Şehzadeler ilçesi Sarıyer Caddesi'nde zabıta ekipleri, caddeye koyulan masa ve sandalyeleri kaldırdı. Duruma itiraz eden esnaflar, işgaliye harcı ödemelerine rağmen masa ve sandalyelerinin kaldırılmasına tepki gösterdi. İşletme sahibi Uğur Aslan, bu uygulamanın esnafı zor durumda bıraktığını söyledi. Pandemi nedeniyle esnafın kötü günler geçirdiğini aktaran Aslan, "Buradaki işletmeler yıllardır işgaliye ücreti ödeyerek caddeye masa koyuyor. Pandemi nedeniyle sağolsunlar yaklaşık 1 yıldır bu ücret alınmıyordu. Masa ve sandalyelerin sebepsizce kaldırması bizi zor durumda bıraktı. Zaten pandemi nedeniyle belimiz büküldü, ödemelerde güçlük çekiyoruz. Bu keyfi uygulamanın acilen son bulmasını istiyoruz" diye konuştu.

Yorumlar (9)
enes boşlamaz 8 ay önce
hakkı iplikçi parkında cafe seranın olduğu park halkın ücretsiz oturacağı bankları kim neden söktürdü bide onun haberini yapın. park ama insanların ücretsiz oturacağı yer yok. dört bir tarafını cafeler kahvehaneler pastaneler sarmış.
Recep 8 ay önce
Çok iyi yapmış zabıta ekipleri tebrikler
rr 8 ay önce
3 gün sonra yine eskisi gibi olur
MANİSA'LI 8 ay önce
HANGİ BELEDİYE TARAFINDAN KALDIRILDI ONU DA YAZARSANIZ İYİ OLUR! BÖYLE OLUNCA TÜM BELEDİYELER ZAN ALTINDA KALIYOR...
DD 8 ay önce
niye zan altında kalsın, tebrik ediyoruz yapan belediyeyi.
Manisalı 8 ay önce
Ülke olarak kronik sorunumuz; Ya herro ya merro ! Esnafa bazen bu durum müsamaha gösteriliyor fakat esnaf da bu defa kaldırımda yaya geçecek yer bırakmıyor. Zabıta ne yapmış kökden kaldırtmış. Pandemide dükkan içlerinde kaç kişi bulunacağının hesabı yapıldığı gibi Esnaflara işgaliye çizgisi çekilemez mi? Bu arada bazı esnaflar dükkanlarının önlerindeki yoluda sahiplenip sandalye duba vb koyuyorlar, bakın bunun usulü belediyeye özel park yeri tanımlatıp, yola çizgi çizilip tabela koyularak yapılması gerekir. Öyle kafaya göre burası benim dükkanımın önü kimse araç koyamaz ukalalığına gerek yok.
Öz Manisalı 8 ay önce
Bence vatandaşa ait olan cadde ve kaldırım lar iade edilmiş oldu. Tebrikler. Devamını diliyoruz. Büyük şehir belediyesi dahil diğer belediyelere de örnek olur.
Mehmet 8 ay önce
Bence çok doğru bir uygulama olmuş caddelerden geçemez olmuştuk tebrikler.
Vatandaş 8 ay önce
Kaldırımlar vatandaşın kullanacağı yer, üç beş esnaf para kazanacak diye işgal edilmemeli. Ayrıca ben Pandemiden dolayı batan esnaf göremedim. Esnaf kapatmışsa yüksek kiradan kapatmıştır. Esnaf zor durumda değil. Abartmayın. Büyük şehir belediyesi ekiplerine teşekkürler.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
25
açık