MANULAŞ'TAN FATMA GÜNGÖR AÇIKLAMASI

banner297

Manisa Ulaşım Hizmetleri Makine Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (MANULAŞ), birçok habere konu olan eski personeli Fatma Güngör’ün, işten çıkarılmasıyla ilgili yapılan bazı haberlerle ilgili açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada, söz konusu personelin halk otobüsünü kullandığı esnada, trafik kurallarını ve yolcuların güvenliğini hiçe sayarak, cep telefonu ile ilgilenmesi nedeniyle kazaya sebebiyet verdiği ve halk otobüsünde yolculuk yapan bir vatandaşın yararlanmasına neden olduğu için iş akdine son verildiği belirtildi.

Manisa 13.04.2021, 17:55
MANULAŞ'TAN FATMA GÜNGÖR AÇIKLAMASI
banner388

MANULAŞ, eski personeli Fatma Güngör’ün, işten çıkarılmasıyla ilgili bazı basın organlarında yer alan haberlere yönelik açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada kamuyounda oluşan yanlış intibayı ortadan kaldırmak amacıyla söz konusu bilgilendirmenin yapılmasının zaruretinin oluştuğu belirtilerek, “Kamuoyu bilmelidir ki; söz konusu personel, içinde vatandaşlarımızın olduğu halk otobüsünü kullandığı esnada tüm trafik kurallarını ve yolcuların güvenliğini hiçe sayarak, cep telefonu ile ilgilenmesi neticesinde kazaya sebebiyet vermiş ve halk otobüsünde yolculuk yapan bir vatandaşımızın yararlanmasına neden olmuştur. Fatma Güngör’ün iş akdi, Karayolları Trafik Kanununa ve İş Kanununa aykırı davranışı nedeni ile İş Kanunumuzun 25. Maddesinde yer alan; “ İşçinin kendi isteği veya savsaması yüzünden işin güvenliğini tehlikeye düşürmesi, işyerinin malı olan veya malı olmayıp da eli altında bulunan makineleri, tesisatı veya başka eşya ve maddeleri otuz günlük ücretinin tutarıyla ödeyemeyecek derecede hasara ve kayba uğratması.” hükmü gereğince feshedilmiştir. Manisa’mızın toplu taşıma hizmetlerini organize eden şirketimiz personelinin, Karayolları Trafik Kanununa, İş Kanununa ve şirketimizin emir ve talimatlarına aykırı davranarak yolcuların, vatandaşların güvenliğini tehlikeye atan bir personelini işte tutması mümkün olmayıp, söz konusu eylemi yapan personelin kimliği ya da cinsiyetine bakılamayacağı kamuoyunun malumudur. Haberlerde sanki personelimizin cinsiyetinden kaynaklı işlem yapıldığı intibası oluşturulmaya çalışılmasından dolayı şirketimiz oldukça rahatsız olup, işbu açıklamanın yapılmasını gerekli görülmüştür. Kamuoyuna saygılarımızla arz olunur” ifadelerinde bulunuldu.

Yorumlar (4)
Akdede 4 ay önce
BU KADAR PİŞKİNLİK OLMAZ BE ARKADAŞ ! DİĞER MESLEKTAŞLARI (ŞOFÖRLER) CEP TELEFONUNUYLA İLGİLENİRKEN YANINDA BİR DE SİGARA İÇİYORLAR ! (OTOBÜSLERDEKİ VİDEO KAYITLARINI İZLERLERSE GÖRÜRLER) BİZE DAHA ÖNCE KAZA YAPIPTA İŞTEN ÇIKARTILAN BİR TANE DAHA ÖRNEK GÖSTEREMEZLER. BU İŞİN İÇİNDE BENCE BAŞKA BİRŞEY VAR.
TÜRKOĞLU 4 ay önce
telefonla konuşan bir tek o'mu, denetleyebilirseniz.denetleyin.
bakalımdenetlemelerin sonunda halk otobüslerinde şoför kalacakmı? adamlar tlf,larda geyik muhabbeti yapıyorlar.
trafik lambası 4 ay önce
yazık size,gerekçe gerçek bile olsa inandırıcı değil,işin içinde başka !!!! bir sebep olsa gerek,siyasi olabilirmi ?????
TEKAÜT KARTAL 4 ay önce
Telefonla konuşmak başka şey,
Telefonla konuşurken kaza yapmak, araca hasar vermek , yolcunun yaralanmasına neden olmak başka şeydir.
40
açık