MANİSALI VEKİL MARKETLERE İNİP CUMHURBAŞKANINA SESLENDİ

banner297

CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, tarım kredi market ile diğer zincir marketlerden alışveriş yaptı. Manisalı vekil, fiyatlar arasında fark olmadığını söyledi.

Manisa 06.10.2021, 12:39
MANİSALI VEKİL MARKETLERE İNİP CUMHURBAŞKANINA SESLENDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarım kredi marketten alışveriş yaparak fiyatların uygun olduğunu açıklamıştı.

Bakırlıoğlu, gerçekten fiyatların uygun olup olmadığını araştırmak için önce Akhisar’daki tarım kredi markete giderek temel ihtiyaç maddelerinden olan çay, şeker, pirinç, bulgur, makarna, ayçiçek yağı, yumurta, deterjan, sabun gibi 14 parça ürün satın aldı.

Sonra zincir marketlerden birisine giden CHP Milletvekili aynı ürünlerden aynı gramajda olanlarından satın aldı ve tarım kredi markette 134 TL öderken, zincir markette ise 134 lira 65 kuruş ödeme yaptı.

CHP Milletvekili fiyatlar arasında bir fark olmadığını söyleyerek, "Cumhurbaşkanı açıklamalarının tamamen algı operasyonu" dedi.

Algıyla enflasyonun yönetilemeyeceğini dillendiren CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

"Bugün yaşanan enflasyon ile hayat pahalılığın sebebi iktidarın iş bilmezliği, uyguladığı yanlış üretim ve ekonomi politikalarıdır Tarım kredi Kooperatiflerine market açtırarak enflasyonla mücadele edilemez. TÜİK eylül ayı enflasyonunu % 19,58 olarak açıkladı. Akademisyenlerden oluşan ve bu alanda çok ciddi çalışmalar yapan ENAG Grup ise gerçek enflasyon rakamını % 44,70 olarak açıkladı. Bu bize şunu gösteriyor. Recep Tayyip Erdoğan’ın saray enflasyonu ile halkın çarşı-pazar enflasyonu arasında çok büyük fark var."

Yorumlar (3)
Manisalı 2 hafta önce
ahmet beye teşekkürler vekilliğin ne kadar basit olduğunu bize ispat ettiği için. bir gün zeytin tarlası, bir gün üzüm bağı bir gün markette bu kadar yeterli
xXx 1 hafta önce
Çok doğru...
dd 1 hafta önce
evet fiyat farkı yok ama kalite farkı var. diğer firma ürünlerinin içinde neler var bilmiyoruz. tk marketinde çoğu gıda ürünü katkısız ve doğal.
15
az bulutlu