Manisa’da 8 aşı çadırı kuruldu

banner297

Tüm yurtta olduğu gibi Manisa’da aşılama çalışmaları hız kazandı. Aşı haritasında mavi kategoriye geçen iller arasında yerini alan Manisa’da, İl Sağlık Müdürlüğü aşı çadırlarını her geçen gün genişletiyor. Manisa’da 8 aşı çadırı Yunusemre İlçe Sağlık Müdürlüğü’nün organizasyonuyla Laleli Mahallesi'nde AVM yanında açıldı.  Randevusuz aşılarını vurulan vatandaşlar, uygulama için ve pandemi döneminde büyük özveriyle çalışan müdürlüğe ve sağlık personellerine teşekkürlerini sunuyor. Aşı çadırları 9.00 – 22.00 saatleri arasında vatandaşlara hizmet vermeye devam edecek. Manisa’da açılan aşı çadırlarında günlük ortalama 2 bin aşı yapılıyor. Yeni açılan çadırlarla birlikte bu sayının daha da artması bekleniyor. 

Manisa 19.08.2021, 16:04
Manisa’da 8 aşı çadırı kuruldu
banner388

Konuyla ilgili bilgilendirme yapan Manisa Sağlık İl Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Hüseyin Yaralı, vatandaşlara aşı çağrısında bulundu.  8. çadırı burada açtıklarını ifade eden Yaralı, “Manisa genelinde 8 tane çadırımız vatandaşlara yerinde aşı hizmeti vermekte. Manisa aşılamada yüzde 75’i bularak mavi kategorisinde yer alan illerden biri oldu. Ama Sağlık Bakanlığımız tarafından artan vakalar her gün artıyor. Bu kapsamda bununla mücadelede en etkin yöntem aşılamadır. Vatandaşlarımıza aşılamada konusunda daha yakın olabilmek için bu çadırlarımızı kuruyoruz. Sonuçları da almaya başladık. Vatandaşlarımızı çadırlarımıza, hastanelerimize, aile hekimlerimize aşı olmaya bekliyoruz” diye konuştu. 
Yunusemre İlçe Sağlık Müdürü Dr. Süleyman Souksu, “Yunusemre İlçe Sağlık Müdürlüğü olarak Türkiye genelinde yapılan aşı çalışmalarına destek veriyoruz. Bu çabanın içerisindeyiz. Aşılama oranlarımızı hızlı bir şekilde artırmaya çalışıyoruz. Manisa Organize Sanayi Bölgesinde ve 60’ın üzerindeki köylerde aşı çalışmalarımız devam ediyor. Yunusemre ilçesi olarak 1. Doz aşıda yüzde 70’lerdeyiz. Bunu daha da artırmak istiyoruz.  Amacımız toplumsal bağışıklığını riski minimize edecek hale getirmek. Özellikle okulların açılmadan önceki dönemi aktif bir şekilde kullanmak istiyoruz, Halkımızdan bir önce aşı olmaları konusunda hassasiyet bekliyoruz. ” diye konuştu.

Yorumlar (0)
22
açık