Manisa Valisi son durumu açıkladı! Vefat oranları 10'da 1'e kadar geriledi

banner297

Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Manisa'da vefat sayısının bir buçuk ay öncesine göre 10'da 1'ine düştüğünü söyledi. Sağlık Bakanlığının talimatıyla Manisa'da aşı hazırlıklarının yapıldığını söyleyen Vali Karadeniz, "Aşı gelir gelmez yaptıracağım" dedi.

Manisa 08.01.2021, 12:14 08.01.2021, 19:45

Son dakika haberi!

Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Manisa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali Filizkan’ı ziyaret ederek, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı. Ziyarette Manisa Basın İlan Kurumu Şube Müdürü Yusuf Karaman, Manisa Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Nagihan Eroğlu, Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanı Ertuğrul Aytaç da hazır bulundu. 

Ölüm oranlarında azalma var

Vali Karadeniz, koronavirüs pandemisine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Vali Karadeniz, Manisa'da vefat sayısının bir buçuk ay öncesine göre 10'da 1'ine düştüğünü belirtti. Karadeniz, yoğun bakım ünitelerinde sıkıntı olmadığını bildirerek, sağlık hizmetiyle ilgili hastanelerde hiçbir sorun olmadığını dile getirdi. Tedbirlerin önemine vurgu yapan Karadeniz, vatandaşların maske zorunluluğu ve diğer tedbirlerin uygulanmasıyla virüse karşı ciddi bir önlem alındığını söyledi. 

Vali Karadeniz: "Aşı gelir gelmez yaptıracağım"

Sağlık Bakanlığının talimatıyla Manisa'da aşı hazırlıklarının yapıldığını söyleyen Vali Karadeniz, "Aşı gelir gelmez yaptıracağım" diye konuştu.

Vali Karadeniz, "Yoğun bakım ünitelerimizde hiçbir sıkıntı yok, boşluklarımız var, rahatlıkla yoğun bakım ihtiyacı olan hastalarımıza sadece Covid-19 değil diğer hastalıklarda da hizmet verebilecek durumdayız. Kapasitelerimiz dolu değil. Şu anda sağlık hizmeti verme kapsamında hastanelerde hiçbir sorunumuz yok." ifadelerini kullandı. 
Vali Karadeniz, ziyaretine gelen iki Covid-19 hastası olduğunu sonradan öğrendiğini açıklayarak maskenin önemine, "Rakam tartışmıyorum. Tabii ki tedbirler çok önemli. Sanıyorum burada vatandaşımızın yakınındaki hastalardan, vakalardan ve vefat eden hastalardan etkilenmesinin de kendi tedbirlerini almasında önemli rol oynadığını düşünüyorum. Kişisel düşüncem bu. İnsanımız artık bu tedbirleri biraz daha özümsedi ve uyguluyor. Hastalığın bulaşmasını önlemenin en temel şeyi bu maske. Makamıma ziyarete gelen sonradan Covid-19 hastası olduğunu öğrendiğim (farklı zamanlarda) iki kişi de ağırlamıştım. Bunu sonradan öğreniyorsunuz. Ama maske takılı olduğu için herhangi bir sorun yaşamadım. Dışarıdan ziyade bulaş daha çok ev içinde." diyerek dikkat çekti.   
Vali Karadeniz, maske ve mesafe kuralına dikkat edilmesi gerektiğini, kurallara uymanın önemli olduğunu ifade ederek, eğer kurallara uyulmazsa 1 ay önceki durumların yaşanabileceğini vurguladı.

Yorumlar (0)