banner299

banner298

Manisa Tabip Odası'ndan doktora saldırıya tepki

banner297

 Manisa'da hastası tarafından saldırıya uğrayan Manisa Şehir Hastanesinde görevli bir doktor tedavi altına alınırken, Manisa Tabip Odası yayınladığı mesajla saldırıyı kınadı.

Manisa 26.04.2021, 15:56
Manisa Tabip Odası'ndan doktora saldırıya tepki
banner388

Manisa Şehir Hastanesi Üroloji Hekimi Op. Dr. Bayram Keleş, muayene için kendisine gelen bir hasta tarafından saldırıya uğradı. Saldırının ardından Keleş, hastanede tedavi altına alınırken saldırgan ise polis ekiplerince gözaltına alındı.
Saldırının ardından kınama mesajı yayınlayan Manisa Tabip Odası, "Manisa Şehir Hastanesi’nde görev yapan üroloji uzmanı Op. Dr. Bayram Keleş’in bugün öğle saatlerinde bir hastası tarafından fiziksel ve sözlü şiddete maruz kalmış olduğunu üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. İlk tedavisi acil serviste yapılan meslektaşımız için beyaz kod uygulaması ile şikayetçi olunmuştur. Hastaları için fedakarca çalışan değerli meslektaşımıza geçmiş olsun diyor, yapılan saldırıyı esefle kınıyoruz. Sağlık kuruluşlarında meslektaşlarımızın güvenliğinin sağlanması için caydırıcı ve önleyici gerçekçi önlemlerin ivedilikle hayata geçirilmesini ve sağlıkta şiddeti önleme yasasının bir an önce çıkarılmasını talep ediyoruz. Manisa Tabip Odası olarak meslektaşımızın her zaman yanında olduğumuzu ve hukuki süreci yakından takip ettiğimizi bildiririz" açıklamasında bulundu.

Yorumlar (0)
25
açık